Avalanche Kurucusundan Önemli Terra Yorumu!

İlayda Peker

Avalanche’in kurucusu Emin Gün Sirer, Forbes ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Terra olayının ciddiyetini Mt. Gox hack’iyle karşılaştırdı. Sirer bu tür bir olayın daha fazla düzenleyici incelemeye yol açacağından korkuyor.

AVAX Kurucusundan Terra Yorumu

Bildiğiniz gibi Terra ekosistemi bu ayın başlarında LUNA tokeninin UST stablecoin’inin sabitini kaybetmesinin ardından ardından sıfıra düşmesiyle alt üst oldu.

Öte yandan döneminin en büyük kripto borsası olan Mt. Gox, büyük bir hack saldırısının ardından Şubat 2014’te iflas etmişti ve bu Bitcoin fiyatında büyük bir düşüşe neden oldu.

Sirer ise yaptığı açıklamalarda Avalanche‘ın bir noktada LUNA’nın hızlı büyümesi tarafından baskı altına kaldığını çünkü çok para çektiğini itiraf ediyor. Yapılan açıklamalara göre, LUNA’nın yükselişi, başarısını tekrarlamak isteyen taklitçilerin yaratılmasına da yol açtı.

Ayrıca Avalanche attığı bir adım ile Terra ile şu anda sorunlu olarak görülen bir ortaklık kurmaya karar verdi. Sonuç olarak Sirer, Avalanche Vakfı’nın “bir miktar para” kaybettiğini kabul ediyor. Ancak, büyük düzende bunun vakıf için bir sorun olmadığını vurguladı.

Şu an itibariyle, LFG yaklaşık olarak 60 milyon dolara sahip. Tüm bu kripto paraları bir kerede satsa bile, işlem hacmi çok daha yüksek olduğu için satışın, token’ın fiyatını anlamlı bir şekilde etkilemeyeceği düşünülüyor.

Terra ve AVAX

Terra ekibi, AVAX tokenlerini satmadığını onayladı. Ayrıca yapılan açıklamalara göre Avalanche vakfı, algoritmik stablecoin‘lerle ilişkili risklerin tamamen farkındaydı, ancak yine de önemli sonuçlar doğurabileceği için ortaklığa devam etmeye karar verdi.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre, Terra kurucusu Do Kwon, projenin düşüşünü, Ethereum ağı için varoluşsal bir krize neden olan kötü şöhretli DAO hackiyle karşılaştırdı. Ancak Avalanche kurucusu, bunun DAO hackinden çok daha önemli olduğuna inanıyor.


Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Önemli Veriler Neye İşaret Ediyor?

Sonraki Haber

Ethereum Bu Fiyata Çıkamazsa Düşüş Yakın Görünüyor!

İlgili Haberler