Avalanche: Geçen Haftanın Başarıları Yeni Yükselişin Habercisi Mi?

Bitcoin Haber

3 Şubat tarihli haftalık Avalanche (AVAX) özeti ağın genel olarak büyüdüğüne işaret ediyor. Özellikle Ava Labs, Avalanche P-Chain için birkaç faydalı özellikle birlikte gelen yeni gezginini piyasaya sürdü.

Umut Veren Hafta

Ayrıca, bir finansal platform olan Intain, Avalanche üzerine inşa edilecek varlığa dayalı menkul kıymetler için tokenize bir pazar açacağını duyurdu. Son olarak, OKX web3’ün Avalanche ile ortaklığı, kullanıcıların OKX üzerinden Avalanche NFT‘lerini kolayca satın almalarına olanak tanıyacak.

Yukarıdaki haftalık özet, AVAX Daily’nin 2 Şubat’ta AVAX’ın sosyal durumunun ve sosyal hakimiyetinin %5’in üzerinde arttığını belirten tweet’i ile desteklendi.

Token popülerliğini korumasına rağmen, Galaxy Score ve AltRank birçok kişinin beklediği kadar umut verici değildi. AVAX’ın fiyatı geçen hafta yükselişe geçerek çift haneli kazançlar kaydetti. CoinMarketCap’e göre, AVAX’ın fiyatı geçen hafta %15 arttı ve basın zamanında, 6,6 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 21,07 dolardan işlem görüyordu.

İlginç bir şekilde AVAX, haftalık fiyat hareketi sayesinde Avalanche ekosisteminde en çok kazananlar listesine girdi.

Son yedi gün içinde AVAX’ın fiyatı iki kez yükseldi. Fiyat artışına AVAX’ın DyDx fonlama oranındaki artış eşlik etti ve bu da türev piyasasında daha yüksek talep olduğunu gösterdi. AVAX’ın Binance fonlama oranında da bir artış kaydedildi ve bu da vadeli işlemler piyasasındaki talebini ortaya koydu.

AVAX etrafındaki olumlu duygular da artarak kripto topluluğunun tokena olan inancını yansıttı. Dahası, LunarCrush’ın verileri Avalanche’ın piyasa hakimiyetinin geçen hafta %9 arttığını ortaya koydu.

Hava Değişiyor Mu?

Ancak AVAX’ın fiyatı son 24 saat içinde %4 oranında düştüğü için iyi günler sona eriyor gibi görünüyor. Piyasa göstergelerinin çoğu, ayıların piyasaya girdiğini ve bunun önümüzdeki günlerde fiyat düşüşüne yol açabileceğini ortaya koydu. Dahası, Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı alım bölgesinin hemen yakınındaydı.

AVAX’ın Chaikin Para Akışı (CMF) düşüşe geçti ve satıcıların lehine bir gelişme olan nötr işaretin altında kaldı. Buna ek olarak, MACD düşüş eğilimi göstererek düşüş trendinin devam etme olasılığını daha da artırdı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PlanB’den İddialı Bitcoin Tahmini: BTC İçin Bu Fiyat Mümkün Mü? 

Sonraki Haber

ADA: Cardano’da Dağıtılan Akıllı Sözleşme Sayısı 5.000’i Aştı

İlgili Haberler