47.835 Bitcoin’lik İşlem 1.78 Dolara Gerçekleşti

47.835 Bitcoin’lik İşlem 1.78 Dolara Gerçekleşti

Özellikle son zamanlarda büyük Bitcoin (BTC) işlemlerinin çok küçük ücretlerle gerçekleştiğine sıklıkla şahit oluyoruz. Bitcoin’in zaten en başından beri hedeflediklerinden biri buydu: Büyük para transfer işlemlerini çok düşük işlem ücretleri ile gerçekleştirmek…

Düşük İşlem Ücretleri

İnsanların genel olarak kripto paraları ve Bitcoin’i tercih etmesinin nedenlerinden biri, para transferleri için gerekli bankacılık altyapısı ile uğraşmak zorunda kalmadan dünyanın her yerinden para transfer işlemlerinin sağlanabilmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Ortaya çıkan son bilgilere göre “Bitcoin Block Bot”, kısa bir süre önce birisinin 47.835 BTC’lik işlem gerçekleştirdiğini ortaya çıkardı. Bu da toplamda yaklaşık olarak 419.433.065 dolarlık bir işleme işaret ediyor. Burada asıl önemli olan nokta ise beş madenci onayı ile gerçekleşen işlemin işlem ücretinin yalnızca 1.78 dolar olması.


Eğer geleneksel işlemlerle bu kadar büyük meblağda bir işlem gerçekleştirilmek istense hem işlem daha uzun sürebilir hem de işlem ücretinin bu kadar düşük olması söz konusu olmazdı.

Bitcoin Madencilik Ödülü Yarılanması

Bilindiği gibi 11 Mayıs’ta gerçekleşen Bitcoin madencilik ödülü yarılanması için madencilerin blok başına kazandıkları ödül 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye geriledi. Bu durumla beraber Bitcoin’in arzı ve dolayısıyla enflasyon oranı da yarıya indirilmiş oldu.

Ancak arzın yarılanmasına rağmen analistlere göre talep aynı oranda devam ediyor ve bu durum fiyat artışının en büyük katalizörlerinden biri olmaya hazırlanıyor. Hatta bazı isimler Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda öncelikle 50.000 dolara ardından 250.000 dolar yükselmesini bekliyor.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.