ARK Invest CEO’su Cathie Wood’dan Kripto Paralar İçin Büyük Tahminler

Bitcoin Haber

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, kripto para piyasasının önümüzdeki yedi yılda %2.100’ün üzerinde büyüyeceğini belirtti. Bitcoin‘in gelecek için iyi bir yatırım olduğunu vurgulayan Wood, finansal kurumların Bitcoin ve diğer kripto paralara yoğun yatırım yapacağını ve bunun toplam kripto piyasa değerini artıracağını ifade etti. Wood, bu yatırım akışının bir katalizörünün Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onayı olacağını belirtti.

Grayscale’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı zafer, Bitcoin ETF’sinin onay ihtimalini artırdı. Wood, kurumların harekete geçmesi durumunda, Bitcoin arzına karşı talebin artacağını ve bunun sonucunda Bitcoin fiyatının artacağını belirtti.

Wood’un tahminlerine göre, kurumsal yatırımlar, mevcut 1,13 trilyon dolarlık kripto para piyasa değerini 2030 yılında 25 trilyon dolara çıkaracak. Ayrıca Bitcoin’in bu toplam piyasa değerinin yarısından fazlasını oluşturacağını öngörüyor. ARK’ın Bitcoin için “temel senaryosu” 2030’da yaklaşık 650.000 dolarlık bir fiyat olduğunu ve bunun iki katı kadar daha yükseliş beklentisi olduğunu öne sürdü.

Wood, Bitcoin’in dünyanın şimdiye kadar tanıdığı ilk küresel, özel, dijital, kurallara dayalı para sistemi olduğunu vurguladı. 2030 yılında toplam kripto varlık pazarının yaklaşık 25 trilyon dolar değerinde olacağını düşündüğünü belirtti.

Sonuç olarak, ARK Invest CEO’su Cathie Wood, kurumsal yatırımların artması ve potansiyel ETF onayıyla Bitcoin ve diğer kripto paraların toplam değerinde büyük artış bekliyor. Bu noktada, Bitcoin 27.158 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano’da Yeni Cüzdanlar Artıyor, ADA Fiyatı Ne Olacak?

Sonraki Haber

Bitcoin ETF Onay İhtimali %75’e Yükseldi: Bloomberg Analistleri

İlgili Haberler