On-chain Analize göre, Arbitrum (ARB) Yorumları

Bitcoin Haber

Arbitrum‘un başarısız kilit taşı iyileştirme önerisini çevreleyen tartışmalar ve ardından bunun hurdaya çıkarılması – mali eylemlerin önceden uygulanmasına rağmen – yönetişim tokeninin fiyatının düşmesine neden oldu. Ancak zincir üzerinde yapılan analizler balinaların tokenı tam olarak terk etmediğini gösteriyor.

On-chain Analiz

Arbitrum yönetişimi, kendi adını taşıyan vakfının sorunlu AIP-1 önerisini ve halihazırda gerçekleştirdiği finansal eylemler için yaptığı “onay” oylamasını geri çekmesinden önce hafta sonu boyunca merkez sahneye çıktı.

AIP-1’in teklife karşı verilen oyların ardından geçme ihtimalinin düşük olduğunu kabul eden Arbitrum Vakfı, şimdi yoğun AIP’yi daha küçük parçalara bölmeyi planlıyor.

AIP-1 çok büyük ve çok fazla konuyu kapsıyor,” diye tweet attı ve ekledi: “DAO’nun tavsiyesine uyacağız ve AIP’yi parçalara ayıracağız. Bu, topluluğun farklı alt bölümleri tartışmasına ve oylamasına olanak sağlayacaktır.

Yaşanan drama, Arbitrum‘un yönetişim tokenının fiyatında kayda değer bir düşüşe neden oldu ve token son 24 saat içinde yaklaşık %5 değer kaybetti.

Arbitrum Balinaları Satmıyor

Pazar günkü fiyat düşüşlerine rağmen, zincir üzerinde yapılan analizler, birçok meşhur balinanın – genellikle piyasayı yönlendirici etki gösteren büyük sahiplerin – satış yapmakta isteksiz olduğunu gösteriyor.

Arbitrum balinası 0xe04d, üç gün önce Binance üzerinden ARB yönetişim tokenlarını satın aldıktan sonra henüz herhangi bir satış yapmadı. Şu anda ellerinde 4.048.948 token bulunuyor.

Başka bir Arbitrum balinası olan 0xadf5 de üç gün önce OKX üzerinden ARB yönetişim tokenları satın aldıktan sonra henüz herhangi bir satış yapmadı. Şu anda elinde 4.837.431 $ değerinde 4.099.518 token bulunduruyor.

Bu arada, Arbitrum balinası 0xa252, öğlen EDT civarında Binance’ten yaklaşık 676.000 token aldı. ARB istifinin şu anki toplam değeri 1.679.798 token olup, Lookonchain zincir içi analiz hesabı token başına ortalama 1,24 $ maliyetle satın alındığını belirtiyor.

Lookonchain’e göre, en büyük Arbitrum alıcısı olan 0xb154, dün gece geç saatlerde bir miktar ihmal edilebilir 111 token ekledikten sonra, ortalama 1,26 $ satın alma maliyetiyle hala 9,94 milyon token tutuyor.

Ancak her Arbitrum balinası elinde tutmuyor. 0x1dd9, 2,03 milyon tokenı ortalama 1,15 $ fiyattan eter karşılığında sattıktan sonra yaklaşık 141.000 $ zarar etti – ancak hala 500.102 ARB tutuyor.

En son, sadece birkaç saat önce, 0x09d4 balinası Binance’e 700.000 Arbitrum yönetişim tokenı gönderdi. Lookonchain’e göre, ortalama satın alma maliyetleri 1,41 dolardı ve hala 1.215.453 tokena sahipler.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Ethereum Yeni Haftaya Düşüşle Başladı: Piyasaya Genel Bakış

Sonraki Haber

Bitcoin Madenciliği Emisyon Yoğunluğu Yeni En Düşük Seviyesinde

İlgili Haberler