Arbitrum (ARB) Coin Neden Düşüyor? Yatırım Yapılmalı mı?

Bitcoin Haber

Arbitrum (ARB) Coin, airdrop sonrasında beklenen yükselişi gösteremedi ve bu durum, piyasada zaten cazip bölgelere inmiş olan diğer altcoinler nedeniyle talep erimesine yol açtı. Eylül ayının başında 0,90 dolarlık destek noktasından düşüşe geçen ARB, bugün tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. Fiyatın 0,90 dolarlık destek noktasında tutunması bekleniyordu ancak bu gerçekleşmedi ve fiyat 15 Ağustos’ta direnç çizgisine takıldı.

Piyasada genel bir iştahsızlık durumu, kilit açılışları ve Bitcoin‘in düşüşü gibi etkenler, ARB Coin yatırımcılarının zararlarını erkenden kesmelerine neden oldu. ARB, tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,77 dolara kadar düştü ve günlük RSI düşüş eğilimli bir görünüm sunuyor. Bu düşüşe rağmen, ani bir momentum değişikliği fiyatın 0,90 doları test etmesini sağlayabilir.

FTX’in yakın zamanda kripto tasfiye için onay alma ihtimali, yaklaşan Fed toplantısı, artması beklenen enflasyon ve SilkRoad ile MTGOX satış baskısı gibi faktörler, fiyatın daha da düşmesi ihtimalini artırıyor. Ancak, kripto dünyasının sürprizlere açık olduğu da unutulmamalı. Yatırımcıların, kripto paraların yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmaları ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Meta, OpenAI’a Rakip Yeni Bir Yapay Zeka Modeli Geliştiriyor

Sonraki Haber

Google Bard: Bitcoin Altına Kıyasla Daha İyi Bir Yatırım Aracı

İlgili Haberler