Kripto Para İşlem Hacmi Nedir?

Bitcoin Haber

Kripto para alım-satım işlem miktarlarının belirli bir periyottaki toplamına Kripto Para İşlem Hacmi denir. Bu hacim son 24 saatlik, günlük, haftalık, aylık, yıllık veya daha fazla bir süre için hesaplanabilir. Bitcoin stats, btc usd, kripto para al sat, kripto para piyasası nedir? Bitcoin İşlem Hacmi nedir?

Bitcoin hacmi nedir?

Kripto para borsalarında hacim denildiğinde ilk akla gelen günlük işlem hacmidir. Günlük işlem hacmi; belirli bir kripto paranın son 24 saatte gerçekleşen tüm al-sat işlemlerinin toplamıdır. Günlük işlem hacmi o coin’in toplam miktarı ile ifade edilir.

Bitcoin hacmi ne kadar?

Örneğin Bitcoin’in günlük işlem hacminin 30.000 BTC olması demek; son 24 saat içerisinde kullanıcılar arasında 30.000 adet BTC’nin el değiştirmesi anlamına gelir.

Bitcoin piyasa hacmi

Günlük, haftalık veya aylık periyotlarda değerlendirilen işlem hacmi, kripto paranın yaygın kullanımını gösteren önemli bir veridir. Bir coin için günlük işlem hacminin yüksek olması coin’in kripto para topluluğu tarafından benimsendiğini ve kullanıldığını gösterir.

Bitcoin yorum

Diğer yandan bir kripto paranın zaman içerisinde düşen işlem hacmi, alarm olarak yorumlanır. Düşen işlem hacmi kriptonun artık yaygın olarak kullanılmadığının işaretçisidir. Kullanılmayan kripto paraların ömrü uzun olmaz ve değerinde büyük düşüşler gözlenebilir. Kısacası işlem hacimleri yatırımcılar ve kullanıcılar için dikkate alınması gereken önemli bir parametredir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Geçmiş Veriler Nedir?

Sonraki Haber

Piyasa Yapıcı Emir Nedir? Piyasa Alıcı Emir Nedir?

İlgili Haberler