Aptos (APT) Fiyatındaki Yükselişin Sırrı Ne?

Bitcoin Haber

Aptos‘un yerel APT tokenı yükseliyor ve son zamanlarda benzerlerinden çok daha iyi performans gösteriyor. Dünyanın en büyük borsası, momentumunu yönlendiren faktörlere bir göz attı.

Aptos Rallisi

25 Ocak’ta Binance, destansı Aptos rallisinin ardındaki itici faktörleri derinlemesine inceledi. APT tokenı son iki hafta içinde %253’lük bir artış göstererek kripto piyasasının çoğundan daha iyi bir performans sergiledi.

Aptos, eski Meta (Facebook) çalışanları tarafından geliştirilen bir katman-1 blok zinciri ağıdır. Ekim ayında mainnet üzerinde piyasaya sürüldü ve başka bir “Ethereum katili” olarak lanse edildi.

Zincir üzerindeki faaliyet açısından Ethereum‘un yanına bile yaklaşamadı, ancak APT token’ı yükselişte.

Aptos Temelleri Güçleniyor

Binance, Aptos’un 9 Ocak’ta yılın ilk “AptosMoveMonday” Twitter Spaces etkinliğine ev sahipliği yaptığını belirtti. Kurucu ortaklar Mo Shaikh ve Avery Ching, oturumda aktif olarak soruları yanıtladı ve yaklaşan birçok gelişmeyi tartıştı.

Çeşitli konferanslar ve geliştirici buluşmalarına ek olarak “AptosWorldTour” da dahil olmak üzere artan topluluk katılımlarını ve etkinliklerini duyurdular. Bu etkinlik, 9 Ocak’ta ralliyi başlatan büyük APT fiyat hareketiyle aynı zamana denk geldi.

Aptos’un NFT faaliyetleri de, özellikle ağ için Topaz NFT piyasasında artış göstermeye başladı. Araştırmacılar, koleksiyoncuların potansiyel çevirme fırsatlarından yararlanırken taban fiyatları ve hacimleri yükselttiklerini belirtti.

20 Ocak’ta Binance, APT/BTC ve APT/USDT için birkaç likidite havuzu başlattı ve bunun fiyatların %56 artmasına yardımcı olduğunu iddia etti.

Aptos, işlemlerin hızlı ve güvenli bir şekilde yürütülmesini sağlayan Move adlı bir programlama dili kullanıyor. Ayrıca, ölçeklenebilirlik için paralel bir yürütme motoru ve sık yükseltmeleri destekleyen modüler bir mimari kullanır.

Aptos, geçen yıl kripto topluluğu tarafından merkezileştirildiği, büyük ölçüde risk sermayesi destekli olduğu ve şeffaf tokenomiklere sahip olmadığı için eleştirilmişti. Coinbase, Binance ve FTX gibi büyük borsalar Aptos’un ilk destekçileriydi.

Token fiyatları ilk piyasaya sürüldükten sonra düştü ve yükselişe geçmeden önce yaklaşık üç ay boyunca sabit kaldı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı Yerini Koruyor ve Yeni Bir Yükseliş Görüyor

Sonraki Haber

SOL Fiyat Tahmini: Solana Rallisi 30 Doların Üzerinde Hız Kazanabilir

İlgili Haberler