Apple’ın Yeni Hamlesi Metaverse Token’larına Olan İlgiyi Artırabilir  

Bitcoin Haber

Apple‘ın merakla beklenen karma gerçeklik başlığını önümüzdeki haftalarda piyasaya sürmesi planlanıyor; bu gelişme bazılarına göre metaverse sektörüne yeni bir soluk getirebilir. 

Apple’dan Yeni Hamle 

Ocak ayında, blok zinciri tabanlı metaverse projeleri Decentraland ve Sandbox’ın yerel tokenları, kısmen Apple’ın karma gerçeklik girişimiyle ilgili söylentiler nedeniyle fiyatlarında önemli artışlara tanık oldu. 

Bu eğilim, bağımsız geliştirici Udi Wertheimer’ın 15 Mayıs’ta attığı bir tweet’te, influencer odaklı memecoin’lerin saçmalığına ters bir yorumda bulunarak, metaverse token fiyatlarının potansiyel bir itici gücü olarak yaklaşan sürümden bahsetti. 

Cointelegraph’a konuşan eToro piyasa analisti Josh Gilbert, Apple’ın yüksek kaliteli, pazar değiştiren ürünler sunma konusundaki kanıtlanmış yeteneği sayesinde yeni kulaklığın piyasaları alevlendireceğine inanıyor ve şunları söylüyor: 

Apple bunu yaptığında, genellikle doğru yapıyor.

Bununla birlikte analist, yeni kulaklığın piyasaya sürülmesinin metaverse bağlı kripto para birimlerini canlandıracak “önemli an” olacağına dair bazı şüpheler dile getirdi. 

Birçok kripto piyasası katılımcısı sanal gerçeklik kavramını hemen “metaverse tokenlar” ile ilişkilendirirken, Decentraland’ın hala VR yeteneklerini geliştirme sürecinde olduğunu ve The Sandbox‘ın daha önce Cointelegraph’a VR oluşturmak için “acil veya gelecek planları” olmadığını söylediğini de belirtmek gerekir. 

Bu noktada Gilbert, diğer birçokları gibi, özellikle iPhone’un ilk lansmanı ile donanımın potansiyelini tam olarak gerçekleştiren uygulamaların kullanılabilirliği arasındaki boşluğa bakıldığında, tamamen sürükleyici bir metaverse deneyiminin muhtemelen hala “uzun bir yol” olduğunu belirtiyor. 

MANA ve SAND 

Ona göre, MANA ve Sandbox gibi metaverse token’ların performansı KUM token daha çok metaverse’in günlük kullanıcılar arasında yaygınlaşmasına bağlı olacaktır: 

Sonuç olarak, metaverse dünyasının henüz çok başındayız ve performansları büyük ölçüde gelecekte Metaverse’in popülaritesine bağlı olacak. 

MANA ve SAND dahil olmak üzere metaverse ve onunla ilişkili kripto para birimleri, 2021 kripto boğa koşusu sırasında, görünüşte dipsiz risk sermayesi savaş sandıklarıyla desteklenen sayısız projenin kullanıcılar için çığır açan sürükleyici sanal dünyalar yaratma sözü vermesiyle popülerlik patlaması yaşadı. 

Ne yazık ki, 2022 yılında araştırma ve geliştirmeye 13,7 milyar dolar harcayan Mark Zuckerberg’in Meta’sı da dahil olmak üzere bu şirketlerin çoğu, günlük kullanıcılar arasında henüz geniş ölçekli bir benimseme görmedi. 

CoinGecko’nun verilerine göre, MANA ve SAND’ın fiyatları, bu yazının yazıldığı sırada 25 Kasım 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyelerine kıyasla sırasıyla %92 ve %94 düşüş gösterdi. 

Apple ürün kahini Mark Gurhman’ın bir raporuna göre, Kaliforniya merkezli teknoloji devinin yeni kulaklığı 5 Haziran’da piyasaya sürülecek ve 2015’teki Apple Watch’tan bu yana ilk büyük ürün sürümü olacak. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu’nun BONE ve BabyDoge Tokenları Büyük Listeye Girdi 

Sonraki Haber

DigiToads (TOADS), Dogecoin (DOGE) ve EOS’u Geride Bırakabilir Mi? 

İlgili Haberler