Apple’ın Teknik Dehasından Önemli Bitcoin Açıklamaları!

İlayda Peker

Apple’ın arkasındaki teknik deha Steve Wozniak, Yahoo Finance’de kripto para birimlerini değerlendirdi. Görünüşe göre Wozniak kripto para birimlerin gerçekten önem veriyor.

Steve Wozniak ile Bitcoin Hakkında Gerçekler

Wozniak’a kripto hakkında soru sorsalar da, ünlü isim Bitcoin hakkında yorumlar yapmayı tercih etti. Wozniak konuyla ilgili olarak “Kripto’nun çok fazla vaadi var” sözlerini kullandı. Ayrıca popüler isim Blockchain’in seçimleri bile değiştirme potansiyeli olduğunu dile getirdi. Bunun nedeni ise Blockchain’in değiştirilemeyen çok güvenilir bir biçime sahip olmasıdır.

Ardından Wozniak herkesin kafasındaki asıl konuya geçti: Enflasyon. Bu noktada ise “ABD dolarına bakın, hükümet yeni dolarlar yaratabilir, borç alabilir ve borç verebilir. Bitcoin matematiktir, matematiksel saflıktır. Asla başka bir Bitcoin yaratılamaz.” sözlerini kullandı.

Ayrıca Wozniak Bitcoin’in bir emtia olup olmadığı konusuna da değindi:

 Bitcoin’in bildiğimiz bir yaratıcısı bile yok. Bitcoin bir şirket tarafından yönetilmiyor. Sadece matematiksel olarak saf. Ve doğaya her zaman insanlardan daha çok inanırım.

Bitcoin ve Ödemeler

Brian Sozzi Wozniak’a kripto para birimlerinin insanların ödeme yapma şeklini değiştirme olasılığını sorduğunda, Wozniak “başka yöntemler de var” diyor ve bunları Apple Pay, PayPal ve diğer tüm hizmetlerle karşılaştırıyor. Tek farkın “kriptonun biraz anonimliği” olduğunu düşünüyor. Ancak popüler isim sonrasında, “Ve bunun doğru olup olmadığını bilmiyorum. Bence hayatta yaptığın her şeyde ayağa kalkıp şöyle demeye istekli olmalısın: Bu işlemi yapan benim. Kriptonun izini sürmek zor. Mümkün ama.” sözlerini kullanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kasım Ayı Kripto Paralar İçin Nasıl Geçecek?

Sonraki Haber

Mad Money Sunucusu, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Hakkında Yorumlarda Bulundu

İlgili Haberler