Apple, FTX’in Eski CEO’sunun Hikayesini Anlatan Kitabın Haklarını 5 Milyon Dolara Satın Aldı

Bitcoin Haber

Teknoloji devi Apple, yazar Michael Lewis’in FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried hakkındaki kitabının yayın haklarını 5 milyon dolar ödeyerek aldı. Kitap, “The Rise and Fall of a New Tycoon” adıyla ve Bankman-Fried’in New York’taki duruşmasının başlayacağı 3 Ekim tarihinde yayınlanacak. Bu kitaba ek olarak, Bankman-Fried’in ceza davası ile birlikte ilginç moda tarzı ve saçları sebebiyle birçok belgesele konu olacağı düşünülüyor. Bu belgesellerden biri de yönetmen Nanette Burstein tarafından hazırlanıyor.

Ancak Amerika Yazarlar Birliği ile Sinema Oyuncuları Birliği ve Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu’nun devam eden grevi sebebiyle bu tür projelerin nasıl ilerleyeceği belirsiz. Sendika üyeleri, Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği’ni yapay zekanın sektörde nasıl kullanılabileceği konusunda ele almaya çağırıyor.

Bankman-Fried’in hikayesi, kripto borsası FTX’in çöküşünden ve Bahamalar’da tutuklanmasından çok önce manşetlere çıkmıştı. Kripto dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı diğer belgeseller arasında Netflix’in QuadrigaCX’in kurucusu Gerald Cotten ve Coinbase‘in kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong’un hikayelerini anlatan belgeseller bulunuyor. Eski FTX CEO’su Bankman-Fried ve Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun ilişkisini anlatan bir belgesel de hazırlandığı bildiriliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Dünyasında Token Kilit Açılışı: IMX’in Değerlendirmesi

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Düşüşte: Nedenleri ve Beklenen Hareketler

İlgili Haberler