Apecoin Staking Başladı: APE Coin Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

İlayda Peker

Merakla beklenen ApeCoin (APE) stakingi nihayet kullanıcı ile buluştu ancak bazı kişilere göre bu durum APE yükselişinin sonunu getirebilir. Horizon Labs, APE staking için ön taahhüt süresinin apestake io’da canlı olarak yayınlandığını duyurdu. Kullanıcılar, 12 Aralık’tan itibaren staking ödülleri biriktirebilecekler.

Öte yandan Etherscan’e göre, ilk 12 saat içinde staking sözleşmesinin toplam değeri 16 milyon doları aştı.

ApeCoin Staking Başlıyor

ApeCoin stakingini kolaylaştırmak için dört stake havuzu bulunuyor. ApeCoin havuzu, NFT sahibi olmayan APE sahipleri için. Bu havuz için toplam staking tahsisi ise 30 milyon APE. Bored Ape havuzu, Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT sahiplerine tahsis edilmiştir ve kişilerin sahip oldukları her BAYC için 10.094 APE hissesine sahip olmasına izin verir. Mutant Ape Yacht Club (MAYC) havuzu, NFT sahiplerinin MAYC başına 2.042 APE hissesine sahip olmalarını sağlar.

Öte yandan BAKC sahipleri için eşleştirilmiş bir Bored Ape Kennel Club (BAKC) havuzu da bulunmaktadır. Ancak kullanıcıların staking avantajlarından yararlanmak için BAYC veya MAYC’yi BAKC NFT’leri ile eşleştirmeleri gerekir.

Yapılan açıklamalara göre Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Kore, Suriye, İran, Küba, Rusya, Kırım, Donetsk ve Luhansk kullanıcılarının kullanıcı arayüzünü staking yapmak için kullanması coğrafi olarak engellendi. Duyuruya göre, bu ülkeler düzenleyici sorunlar nedeniyle engellendi. Topluluk ise özellikle ABD’yi coğrafi olarak engelleme kararını eleştirdi.

APE Yükselişi Son Mu Bulacak?

APE fiyatı, ApeCoin staking lansmanı beklentisiyle Kasım ortasından beri yükseliyor. ApeCoin, Kasım ortasındaki yerel dip seviyesinden bu yana %50’nin üzerinde arttı. Ayrıca sadece ApeCoin değil, Bored Ape ekosisteminde NFT satış hacminde de bir artış oldu.

Bazı uzman isimler güncel durumda bir “söylentiyi al haberi sat” durumunun yaşanabileceğini ifade ediyor. Eğer bu beklentiler doğru çıkarsa hem APE fiyatında hem NFT hacminde bir düşüş görülebilir.

Ayrıca, daha fazla kullanıcı stake etmeye başladıkça APE arzının artmaya başlayabileceğine dair korkular da var. Ancak yukarıda belirtilen durumun aksine eğer APE arzı azalırsa fiyatta artış da görülebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de FED Açıklamalarının Etkisi Devam Edecek Mi?

Sonraki Haber

2018 Dibini Doğru Tahmin Etmişti: Analist Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı!

İlgili Haberler