ApeCoin (APE) Furyası: ETH Balinaları Hücum Ediyor!

İlayda Peker

Non-fungible token (NFT) koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın yönetim token’ı olan ApeCoin (APE), son zamanlarda Shiba Inu ve kripto para borsası FTX’in token’ı olan FTT’yi geride bırakarak Ethereum balinaları arasında en çok işlem yapılan kripto para birimlerinden biri haline geldi.

APE, Balinaların Radarında

Balina izleme hizmeti WhaleStats’tan paylaşılan verilere göre APE, lansmanından kısa bir süre sonra ve fiyatının başlangıçta yükselip sonrasında düşmesinin ardından istikrar kazanması ile Ethereum balinalarının ilgisini çekti. Elde edilen bilgilere göre APE, Ethereum balinaları arasında en çok işlem gören kripto para oldu.

Bunlara ek olarak WhaleStats verileri, APE’nin Ethereum ağındaki en büyük 1000 balina tarafından satın alınan ilk 10 kripto para arasında olduğunu ve USDT’nin en üst sırada olduğunu gösteriyor. Elde edilen bilgilere göre USDT’nin ortalama satın alma tutarı 730.000 doların üzerinde ve onu 322.000 dolarlık ortalama satın alma miktarıyla ETH takip ediyor. Arkasında 275.000 dolar ortalama satın alma tutarı ile USDC ve ardından 45.000 dolar satın alma tutarı ile APE geliyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci şaka coin olan Shiba Inu, ortalama 13.600 dolarlık satın alma tutarıyla listenin altıncı sırasında. FTT ise  listede görünmüyor, bu da balinaların tokeni elinde tuttuğunu ancak aktif olarak biriktirmediğini gösteriyor.

APE Coin’in Popülerliği

Öte yandan APE, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra büyük kripto para borsaları Coinbase ve Binance’de listelendi ve bu da likiditesini lansmandan itibaren önemli ölçüde artırdı.

Bunlara ek olarak yapılan son açıklamalara göre kripto para birimi, TIME Magazine’in web 3.0 girişimi TIMEPieces tarafından da bir ödeme yöntemi olarak kabul ediliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Hala Ayı Piyasasında Mıyız? Veriler BTC İçin Ne Diyor?

Sonraki Haber

Ripple ve SEC Davasında Son Durum Ne?

İlgili Haberler