Apecoin 1 Ayda Yüzde 50 Yükseldi: İşte Önemli APE Seviyeleri!

İlayda Peker

2,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük metaverse coin konumunda bulunan Apecoin (APE), son 1 hafta ve son 1 aydaki yükselişi ile dikkat çekiyor. APE fiyatındaki bu yükselişin, Bitcoin fiyatındaki artış ile alakalı olduğu düşünülüyor.

APE Coin Grafikleri

Piyasanın en popüler kripto para birimlerinden olan APE, yazının kaleme alındığı sırada 7,4 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde nispeten stabil kalan APE, son 1 haftada yaklaşık olarak yüzde 10 ve son 1 ayda ise yaklaşık olarak yüzde 50 artış yakaladı.

Analistler APE’in 3,10 dolar ile dip seviyeyi gördükten sonra yükselişe geçtiğini ifade ediyor. Gözle görülür bir yol kat eden APE için şu anda 7,8 dolar bandının bir direnç oluşturduğu görülüyor. Bu noktada analistler eğer bu direnç kırılırsa fiyatın 10 dolarlık psikolojik seviyeyi test edebileceğini ifade ediyor. Buna ek olarak 10 doların üzerinde 12 doların bir direnç olabileceği dile getiriliyor.

Öte yandan APE’in şu anda 6,2 dolarlık  50 üstel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde işlem görüyor olması da pozitif bir sinyal olarak değerlendiriliyor. Hafta sonu boyunda 6,2 doların destek olabileceğini ifade eden analistler bu seviyenin üzerinde kalınması halinde yeni haftaya pozitif başlanabileceğini ifade ediyor. Ayrıca analistlere göre 5,2 dolar da şu anda güçlü bir destek oluşturuyor. Yine de bu bölgenin 50 EMA’nın altında olduğunu unutmamak gerekiyor.

APE Düşüş Senaryosu

Eğer APE 7,4 dolar seviyesindeki yerini koruyamaz ve bir düşüş başlatırsa öncelikle 7 doların ve ardından 6,2 doların destek olacağı ifade ediliyor. 6,2 doların aşağı yönlü kırılımı ise 5,8 doların testini beraberinde getirebilir. Analistler 5,2 dolar bandındaki desteğin kırılmasının ise 4,8 dolara hızlı bir düşüşü tetikleyebileceğini ifade ediyor.

Buna ek olarak Apecoin şu anda piyasa değeri bakımından Decentraland (MANA) ile de rekabet içinde bulunuyor. APE’in mevcut piyasa değeri 2,2 milyar dolar seviyesinde iken, ikinci en büyük metaverse coin olan MANA’nın 1,9 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğu görülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Altcoin Veri İhlalini Duyurdu! Kripto Para Kullanıcılarına Uyarı!

Sonraki Haber

Popüler Analistten BTC, APE ve 2 Altcoin’le İlgili Önemli Açıklamalar

İlgili Haberler