Anket: Büyük Çoğunluk Hala Bu Kripto Uygulamalarına Güveniyor! 

Bitcoin Haber

Paxos‘un Ocak ayında yaptığı bir anket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto kullanıcılarının çoğunun varlıklarını saklamak için hala bankalara, borsalara ve mobil ödeme uygulamalarına güvendiğini öne sürerken, Amerikalı kripto kullanıcıları kriptolarını tutmak için “aracılara” olan güvenlerini kaybetmedi.

Güven Kaybolmadı

Stablecoin ihraççısı tarafından 5 Ocak ve 6 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 7 Mart’ta yayınlanan yıllık çevrimiçi anket, kripto kışının ve FTX ve Alameda Research de dahil olmak üzere 2022’deki “büyük endüstri çöküşlerinin” tüketici davranışını ve kripto ekosistemine olan güveni nasıl etkilediğini anlamaya çalıştı. Paxos şunları kaydetti:

2022 kripto endüstri için inişli çıkışlı bir yıl oldu.

“Şimdiye kadarki en yüksek Bitcoin fiyatlarından bazılarına, Terra, FTX, Alameda Research ve daha fazlası gibi şirketlerden gelen en düşük, büyük ölçekli endüstri düşüşlerinden bazılarına kadar değişen ve ekosistem için değişken ve potansiyel olarak güven test eden bir yıldı” diye ekledi.

Bununla birlikte, anket FTX destanını duyan ve takip edenlerin yarısından fazlasının (%57) ya daha fazla kripto almayı planladığını ya da haberlerin bir sonucu olarak hiçbir şey yapmadığını ortaya koydu.

Ayrıca katılımcıların %89’unun kriptolarını tutmak için hala “bankalar, kripto borsaları ve/veya mobil ödeme uygulamaları” gibi “aracılara” güvendiğini ortaya koymuştur:

Aslında, birçok kripto şirketinde görülen yüksek profilli çöküşlere ve altta yatan kötü risk yönetimi uygulamalarına rağmen, kripto sahipleri hala kendi adlarına kripto tutmaları için aracılara güveniyor.

Bitcoin ve Ethereum İlgisi

Anket ayrıca tüketicilerin Bitcoin ve Ether satın alabilmek için daha fazla istek duyduğunu ortaya koydu ve diğer dijital varlıkları hane halkından veya geleneksel bankalardan satın alabileceklerini belirtti. Katılımcıların %75’i, teklif edilmesi halinde “birincil bankalarından” kripto satın alma ihtimalinin “muhtemel veya çok muhtemel” olduğunu belirti.

Paxos, “Ayrıca, katılımcıların %45’i, bankalar ve diğer finans kurumları tarafından daha yaygın bir şekilde benimsenmesi halinde kriptoya daha fazla yatırım yapmaya teşvik edileceklerini bildirdi” diye ekledi.

Paxos, dijital varlıklara yönelik tekliflerini genişletmeleri halinde bankalar için “kullanılmayan önemli bir fırsatın” var olduğunu söyledi. Paxos, “Bu hizmetler yalnızca artan talebi karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda daha yüksek katılımla da sonuçlanacaktır” iddiasında bulundu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Fed Başkanı Powell, Stablecoin’lerin Finansta Rol Oynayabileceğini Söyledi

Sonraki Haber

Kripto Stratejisti 2018 ve Günümüzü Karşılaştırdı: BNB ve ETH Uyarısı

İlgili Haberler