Animoca Brands’ten Önemli K-Pop NFT Ortaklığı!

İlayda Peker

Hong Kong merkezli bir blockchain oyun devi Animoca Brands bugün, büyük bir K-pop eğlence ajansı olan Cube Entertainment ile bir müzik metaverse oluşturmaya ve non-fungible token’lar (NFT) çıkarmaya adanmış bir ortak girişim oluşturmak için bir araya geldiğini açıkladı.

Müzik İçin NFT Ortaklığı

Bugün yayınlanan bir şirket açıklamasına göre ortak girişim, Cube sanatçılarının albümleri, portreleri ve avatarları gibi dijital kaynakları içeren NFT’leri piyasaya sürmek için çalışacak. Cube şu anda Jo Kwon, BTOB, PENTAGON, CLC ve (G)I-DLE dahil olmak üzere bazı tanınmış K-pop sanatçısı ve grubunu yönetiyor.

Animoca Brands’ın kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “K-pop dünyayı kasıp kavuruyor ve burada Animoca Brands’te, metaverse’i gerçeğe dönüştürmek için çabalarımızı sürdürürken Cube Entertainment ve onun K-pop sanatçıları listesi ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz.” sözlerini kullandı.

Cube CEO’su Ahn Woo Hyung ise “Bunun, küresel dijital kültür pazarına liderlik etmek ve dijital içerik endüstrisini ilerletmek için önemli bir başlangıç olacağını tahmin ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

Girişimler ve Ortaklıklar Artıyor

NFT‘lerde küresel yarışa katılmak isteyen sadece Cube değil. Küresel K-pop fenomeni BTS’in ajansı Hybe da bu ayın başlarında, BTS ürünlerini NFT’lerle dijitalleştirmek için kripto borsası Upbit’i işleten bir blok zinciri şirketi Dunamu ile el ele verdiğini dile getirdi.

Temmuz ayında, TWICE ve 2PM gibi popüler idol gruplarını yöneten en iyi K-pop eğlence ajansı JYP, JYP’nin içeriğini kullanarak bir NFT platformu oluşturmak için Dunamu ile ortaklık kurdu.

Öte yandan EXO ve SHINee gruplarını yöneten bir başka büyük K-pop ajansı olan SM Entertainment da bu ay, kurucusu Lee Soo-man’ın Solana‘nın Breakpoint 2021 konferansında yaptığı açıklamaya göre, NFT’lerde SM Culture Universe metaverse’i altında gelecek içerik oluşturmayı planladığını söyledi.Total
16
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Girişimciden İddialı Bitcoin (BTC) Tahmini: 500.000 Dolar!

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası, Lider Bitcoin’in Geri Çekilmesiyle Kızıla Büründü