Animoca Brands’ten Minecraft’ın NFT Hamlesine Tepki Geldi!

İlayda Peker

Kripto/NFT girişim fonu devi Animoca Brands’in kurucu ortağı Yat Siu, Minecraft’ın NFT’leri yasaklama yönündeki girişiminin “ikiyüzlü” bir hamle olduğunu ve aksi yöndeki argümanlara rağmen NFT’lerin bir kapsayıcılığının olduğunu dile getirdi.

Minecraft ve NFT’ler

Minecraft geliştiricileri Mojang Studios, 20 Temmuz’da oyundaki tüm NFT entegrasyonlarının yasaklandığını duyurdu. Firma NFT’lerin, spekülasyonlara açık olduğu ve potansiyel tehlikeler sebebiyle değerlerini hak etmediklerini dile getirdi.

Cointelegraph’a yaptığı açıklamalarda Siu, yasaktan önce NFT’lerin Minecraft ile entegre edildiği göz önüne alındığında Mojang Studios noktasında hayal kırıklığına uğradığını ifade etti.

Öte yandan NFT Worlds gibi projeler, etrafında inşa edilmiş kripto ve NFT ekosistemlerine sahip bir metaverse platformunu barındırmak için Minecraft’ın açık kaynak sunucularını kullanıyordu. Proje, 80 milyon dolardan fazla NFT işlem hacmi ürettiği ve yaklaşık 100.000 oyuncuya sahip olduğu iddiasıyla nispeten popüler görünüyordu.

Animoca Brands kurucu ortağı, Minecraft’ın kullanıcı tabanının küçük bir bölümünü dışarıda bırakarak “iki yüzlü” davrandığını ifade etti. Ayrıca Siu’ya göre NFT’lerin gerçekten zararlı olduğu yönünde bir kanıt da bulunmuyor. Bu sadece bir varsayımdan ibaret. Kurucu ortak konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kanıt göstermediler, NFT’lerin ne olduğunu bile doğru bir şekilde belirtmediler ve NFT Worlds ile konuşmadılar” sözlerini kullandı.

NFT’ler ve Oyun Topluluğu

Siu, geleneksel oyun topluluğundaki pek çok kişinin henüz NFT’lere aşina olmadığını kabul ediyor ve oyunlarda genellikler aşırı para kaznama hırsı olduğunu ifade ediyor. Bu noktada ise oyuncuların NFT’leri seçip seçmeyecekleri konusunda özgür olmaları gerektiği ifade ediliyor.

Buna ek olarak Minecraft’ın atmış olduğu bu adım Yat Siu tarafından, tüm topluluğa verilen bir zarar ve büyümenin engellenmesi olarak nitelendiriliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Balinaları Durmuyor: Shiba Alımları Devam Ediyor

Sonraki Haber

Analistten LINK, ETH, DOT ve BTC Fiyat Tahmini

İlgili Haberler