Animoca Brands, Mocaverse Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Topladı

Bitcoin Haber

Oyun ve Web3 şirketi Animoca Brands, “Mocaverse” adlı projeyi geliştirmek için 20 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı. Mocaverse, Web3 oyunları, kültür ve eğlence için kimlik ve puan sistemine sahip olacak. Animoca Brands’ın CEO’su Yat Siu, projenin DAO tabanlı yaklaşımının Animoca ekosisteminin tamamında işbirliğini mümkün kıldığını belirtti.

Mocaverse projesinde yer alan Moca ID, kullanıcılara dijital kimlik oluşturma, itibar kazanma ve sadakat puanı kazanıp harcama imkanı sunacak. Moca ID, NFT koleksiyonu şeklinde olacak ve değiştirilemez olacak. Bu finansman turu, Asya’nın blockchain alanındaki önde gelen VC yatırımcılarından CMCC Global tarafından yönetildi.

Moca ID, Animoca’nın 450’den fazla şirket içeren portföyüne erişim sağlayacak. Bu durum, 700 milyondan fazla kullanıcı adresine erişim olanağı anlamına geliyor. CMCC Global’ın kurucu ortağı Martin Baumann, projenin Animoca Brands ekosistemi altında binlerce yeni kullanıcının Web3 ve metaverse ekosistemlerine erişmesine olanak sağlayacağını belirtti.

Metaverse sektörüne olan ilgi, 2022’de büyük bir heyecan yaratmasına rağmen, 2023’te yapay zeka gibi gelişmekte olan teknolojilere karşı ilgi kaybetti. Ancak, metaverse hala dijital dünyada bağlantı kurma fırsatları sunmaktadır. Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, metaverse evreninde siyasi bir miting düzenledi ve British Museum, Sandbox ile dijital dünyaya taşınmak için ortaklık kurdu.

Bu haber, metaverse ve Web3 teknolojilerine olan ilginin arttığı bir dönemde gelmektedir. Animoca Brands’ın bu yatırım turunu tamamlaması, şirketin Mocaverse projesini geliştirme konusundaki kararlılığını göstermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

NFT Ekosisteminin Öne Çıkan Kripto Parası ApeCoin Güçlü Bir Düşüş Yaşıyor

Sonraki Haber

Meta, OpenAI’a Rakip Yeni Bir Yapay Zeka Modeli Geliştiriyor

İlgili Haberler