Analizler Bitcoin’de (BTC) 50.000 Doları İşaret Ediyor

İlayda Peker

TradingShot’taki analistlere göre Bitcoin (BTC), yeni bir rekor kırmak için yükseliş trendini sürdürdüğüne dair sinyaller veriyor. Bağımsız piyasa analizi portalının yaptığı açıklamalara göre Bitcoin 50.000 dolara doğru yükseliş eğilimini devam ettirecek. Analistler bu durum için Ekim 2020’de 11.000 dolar bandından harekete geçen lider kripto para biriminin Ocak 2021’de 42.000 doları gördüğü bir grafiği örnek gösteriyor.

Bitcoin’in Hedefi 50.000 Dolar

TradingShot analistleri, Bitcoin piyasasındaki potansiyel düşüş ve yükseliş modellerini belirlemek için hareketli ortalamalarla (MA) birlikte mum çubuğu kalıplarını kullanıyor. Örneğin, kripto para birimi Ekim 2020’de azalan trend çizgisi direncinin üzerine çıktı, ancak daha sonra Yükselen Kanal tarafından reddedildikten sonra destek olarak yeniden bir test gerçekleştirdi.

BTC’nin bu döngü sonrasında rekor üzerine rekor kırdığının altını çizen analistler, günümüzde de benzer grafiklerin oluştuğunu ifade ediyor.

Analistlere göre BTC 50.000 doları görmeden önce son bir test aşamasına girecek ve sonrasında yükseliş trendi ile yeni rekor seviyeler görülecek.

Düşüş İhtimali Var Mı?

Aslında TradingShot’ın analizi, BTC’nin 40.000 dolarlık önemli bir seviyeyi geçmek için birçok girişimde bulunduğu ama reddedildiği bir dönemde geliyor. Eğer BTC 40.000 dolarlık bölgede birkaç kez daha reddedilirse TradingShot’ın analizi geçersiz olabilir.

Çünkü 40.000 dolar bandında ciddi bir satış baskısı bulunuyor ve her ne kadar boğalar düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirse de bir süre sonra vazgeçebilirler.

Bu durumda Bitcoin fiyatı için 36.000 dolar ve 34.000 dolar seviyelerinin önemli destekler olduğu ve desteklerin kaybedilmesi halinde 20.000 dolarlık seviyelerin yeniden görülebileceği düşünülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Vadeli İşlemleri ETH Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

Sonraki Haber

EthereumX: Gas Ücretlerini Düşürüp Hızlı İşlem İmkanı Sunan DeFi Çözümü

İlgili Haberler