Göstergeler Bitcoin’de (BTC) Yükselişi İşaret Ediyor, Hedef: 50.000 Dolar

İlayda Peker

Yapılan son açıklamalara göre GTI VERA Convergence Divergence Indicator göstergesini değerlendiren Bloomberg, yakın zamanda Bitcoinde ayıların güç kaybedebileceğini dile getirdi.

Bitcoin’de Düşüş Trendi Bozulabilir

Bitcoin son günlerde 36.000 dolar ile 38.000 dolar bandında işlem görüyor. Piyasadaki olumlu ve olumsuz eğilimleri tespit etmek için kullanılan GTI VERA Convergence Divergence Indicator göstergesine göre, yakın zamanda bu fiyat hareketi yukarı yönlü olacak şekilde bozulabilir. Ancak analsitle bu noktada bu göstergenin tamamen doğru tahminler vermeme ihtimalinin unutulmaması gerektiğini belirtiyor.

Bunlara ek olarak dün erken saatlerde 38.748 dolara kadar yükseldikten sonra, Bitcoin 36.197 dolara düştü ve menzile bağlı işlem serisine devam etti. Bybt verilerine göre ise dün 24 saatte 776 milyon doların üzerinde uzun ve kısa pozisyon tasfiye edildi.

Öte yandan deneyimli yatırımcı John Bollinger‘in belirttiği gibi, lider kripto para birimi, daha düşük seviyeye geri dönmeden önce üst Bollinger bandına dokunmayı başardı. Kripto para biriminin geçen hafta günlük grafiğinde bir W-tabanı oluşturmasının ardından bunun “ilk mantıksal fiyat hedefi” olduğunu iddia ediyor.

Satış Baskısına Dirençli

Yapılan açıklamalara göre tüm gelişmeler rağmen Bitcoin satış baskısına karşı oldukça dirençli görünüyor. Özellikle Elon Musk’ın Bitcoin’i biyografisine yazması ile dakikalar içinde 6.000 dolarlık yükseliş yaşayan lider kripto para birimi Musk’ın Bitcoin’i silmesinin ardından ciddi bir düşüş yaşamadı.

Bununla birlikte analistler ayıların güç kaybetmesi halinde boğaların yeniden kontrole geçeceğini ve bu sefer fiyat hedefinin 50.000 dolar olduğunu ifade ediyorlar. Hatta bazı isimler fiyatın 100.000 doları 2021 yılı bitmeden göreceğine inanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Ethereum’da Boğa Hissiyatı Artıyor: BTC ve ETH Gözünü Yükseklere Dikti!

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) İşlem Ücretlerinin Yükselmesi İyi Bir Haber Olabilir

İlgili Haberler