Analiz Firması Bu 2 Altcoin’e Dikkatleri Çekti!

İlayda Peker

Önde gelen bir analitik firması, Ethereum‘un (ETH) fayda yönünün, son birkaç ayda fiyatının düşmesine rağmen gerilemediğini ifade etti. Santiment, yeni bir tweet’te, ETH’nin günlük aktif adreslerinin (DAA) aynı dönemde fiyatının yaklaşık %35 düşmesine rağmen son dört ayda sabit kaldığını belirtiyor.

Ethereum Beklentileri

Kripto analitik firmasına göre, Ethereum’un DAA’sı ile fiyat arasındaki fark, önde gelen akıllı sözleşme platformu için bir yükseliş sinyali veriyor olabilir. Ethereum, yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.770 dolar bandında işlem görüyor.

Analistlere göre Ethereum  potansiyel olarak yükseliş sinyali veren tek kripto para birimi değil. Santiment, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink‘in (LINK) de ilginç bir token dolaşım modelinde olduğunu söylüyor.

Analitik firmasının yakın tarihli bir Santiment Insights blog gönderisinde konuyla ilgili, “Birkaç kez sirkülasyonun arttığı, sonra düştüğü ve ardından fiyatın yükseldiği zamanlar oldu. Şimdi de benzer bir düzende olma şansımız var.” sözlerini kullanıyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi dün FED’in faiz kararının açıklaması ve açıklamaları beklenen yönde olmasından sonra 40.000 doların üzerine yükseldi. Bazı kişiler FED’in faiz artırımı ile birlikte BTC’nin fiyatının düşeceğini ifade etse de analistler bu durumun fiyatlamasının daha önce yapıldığını ve bu noktadan sonra Bitcoin’de yükselişin başlayabileceğini ifade ediyor.

Dolayısıyla eğer beklenmedik bir durum yaşanmazsa analistler bu noktada sonra Bitcoin ve dolayısıyla altcoin fiyatlarında yukarı yönlü bir hamlenin olabileceğini ifade ediyor. Ancak yine de küresel olaylar göz önünde bulundurulduğunda yatırımcıların temkinli olmasında ve mutlaka gündemi takip etmesinde fayda var.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ApeCoin Nedir? APE’in Arkasında Hangi NFT Projesi Var?

Sonraki Haber

Büyük Shiba Alımları Devam Ediyor!

İlgili Haberler