Analistlerin İddiası: Bu Altcoin’in Fiyatı Yükseliş Eğiliminde!

Bitcoin Haber

Bitcoin akıllı sözleşme protokolü Stacks, son haftalarda faaliyetlerinde bir artış gördü. Sonuç olarak, yerel STX tokenı geçtiğimiz hafta iki kattan fazla arttı.

Stacks ve BTC’nin Uzun Vadeli Potansiyeli

Stacks, geliştiricilerin Bitcoin ağı için akıllı sözleşmeler yazmasını sağlıyor. Ayrıca, Stacks ekosistemindeki projeler, Ordinaller için mevcut hype’dan yararlanmaya çalışıyor.

Ordinal inscriptionlar, non fungible token’lara (NFT‘ler) benzer. Bir Bitcoin’in en küçük değeri olan bir Satoshi’ye yazılabilir ve blok zincirinde kalıcı olarak kalabilirler. Ordinal’in resmi belgeleri, bireysel varlıkları NFT’ler yerine “dijital eserler” olarak etiketlemiştir.

Ayrıca, Dune Analytics’e göre son birkaç hafta içinde 150.000’den fazla Ordinal yazıldı.

Stacks kurucu ortağı Muneeb Ali, Defiant’a verdiği demeçte Ordinals çılgınlığının ve protokol ilgisinin artmasının tesadüf olmadığını söyledi. “Eksik olan şey, gerçekten bir şeyler inşa eden, bir şeyler gönderen genç, hevesli geliştirici topluluğu” dedi.

21 Şubat’ta Ali, madencilikten ziyade Ordinals ve Bitcoin katmanlarından gelen faaliyetlerin “uzun vadeli Bitcoin güvenliği için açık bir yol verdiğini” öngördü.

Ayrıca Bitcoin ağında işlem yapma talebinin devam etmesi halinde, katman-2 gibi Ethereum ölçeklendirme çözümlerinin büyümesiyle bazı paralellikler olabileceğini öngördü.

Kendisiyle 9 Şubat’ta yapılan bir röportajda Ethereum’un 500 milyar dolarlık bir ağ ve buna eşdeğer 500 milyar dolarlık bir dApp ekosistemi olduğu yorumunda bulundu. Ancak Bitcoin, çok az uygulama ile 1 trilyon dolarlık bir ağ değerine sahip, “işte pazar fırsatı bu.”

Ayrıca Stacks, Bitcoin’in protokolün DeFi ekosistemine taşınması için güvenilir bir köprü geliştiriyor.

Web sitesine göre, ‍sBTC tokenı, “Bitcoin’e güvenmeden yazmayı ve Bitcoin’in Bitcoin katmanlarına girip çıkmasını sağlayarak” BTC’nin daha güvenli bir web3 için temel oluşturmasına olanak tanıyacak.

STX Fiyat Artışları

Protokolün yerel STX token’ı sonuç olarak artıyor. STX geçtiğimiz hafta içinde %130’luk bir artış gösterdi ve gün içinde %15,8 yükseldi. Sonuç olarak, STX basın sırasında 0,791 dolardan işlem görüyordu.

Bu büyük kazançlara rağmen, STX hala ayı piyasası bölgesinin derinliklerinde. Token, Aralık 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,39$’dan %77 düşüşte.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

LINK Fiyat Tahmini: Chainlink 10 Dolar veya Üstünü Hedefleyebilir

Sonraki Haber

Spotify Token Özellikli Müzik Çalma Listelerini Test Ediyor

İlgili Haberler