Analistler Açıkladı: Bitcoin’de (BTC) 16.000 Dolar Ne Zaman Görülecek?

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı son günlerde 15.000 doların üzerinde ilerliyor ve bu güçlü performans sebebiyle analistler lider kripto para biriminin yakın zamanda 16.000 doların üzerine çıkabileceğini düşünüyor. Analistlere göre Bitcoin (BTC) grafikleri de açık bir şekilde artış sinyali veriyor. Hatta önemli isimler BTC’nin yükseliş hareketinin hızlanabileceğini de dile getiriyor.

Bitcoin’de Hedef: 16.000 Dolar

Bitcoin son günlerde oldukça iyi bir fiyat performansı sergiliyor ve bu sebeple analistler ve yatırımcılar da güçlü performansın devamında rekor seviyelerin görülebileceğini düşünüyor.

Piyasanın popüler analistlerinden “Inmortal Technique”,  paylaştığı bir grafik ile Bitcoin‘in yakında 2018’in başından bu yana ilk kez 16.000 doları geçebileceğini, ardından bu desteği aldıktan sonra daha yüksek seviyeye devam edebileceğini dile getirdi.

Bunlara ek olarak efsanevi bir makro yatırımcı olan Stanley Druckenmiller‘in Bitcoin satın aldığı haberinin lider kripto para biriminin gücüne güç katacağı da düşünülüyor. Druckenmiller bir CNBC röportajında Bitcoin’in “çok çekici olduğunu” dile getirmişti.

Bunların yanında Altın’ın aslında bir enflasyon bahsi olarak iyi çalıştığı sürece, kripto para biriminin ileriye doğru hareket eden altından daha iyi performans göstermesi gerektiğini ekledi.

Druckenmiller, gördüğü şekliyle ABD dolarının yabancı para birimleri karşısında düşüşe geçtiği sürece BTC boğa durumunun ilerlemesini sağladığını da belirtti.

Herkes Hemfikir Değil

Her ne kadar bazı analistler ralliden emin olsa ve çok daha yüksek seviyeleri beklese de herkes böyle düşünmüyor gibi görünüyor.

Bir kripto varlık analisti, kısa süre önce aşağıda görülen grafiği paylaştı. Piyasanın popüler analistlerinden Byzantine General’a göre bu grafik, Bitcoin yerel düşük seviyelerinden güçlü bir şekilde yükseliş sergilerken, vadeli işlem piyasalarında kripto para biriminin fiyatına kıyasla Coinbase’deki Bitcoin fiyatının eğilimi nedeniyle güçlü bir düşüş izleyebileceğini gösteriyor.

Aslında Bitcoin son zamanlarda gerçekten çok iyi performans sergiliyor ve her ne kadar zaman zaman geri çekilmeler yaşansa da lider kripto para biriminin 15.000 doların üzerinde ilerliyor olması sonraki günlerde yükseliş eğilimlerini arttırıyor gibi görünüyor.

Bunlara ek olarak analistler hem yarılanma sonrası boğa koşusunun başladığını ve son olaylarla beklenen geri çekilmeleri yaşamayan Bitcoin’in güçlendiğini de düşünüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple (XRP) CEO’su Bitcoin Yatırımı Olan Şirketleri Uyardı

Sonraki Haber

Önümüzdeki Günlere Dikkat: Analistler Bu Kriptoda Ciddi Artış Bekliyor

İlgili Haberler