Analist Uyardı: Kripto Paralarda Yüzde 80’lik Düşüşler Yaşayabiliriz!

İlayda Peker

Kripto para birimlerinde düşüşler yaşanırken, piyasanın önemli isimlerinden Ben Armstrong, enflasyondaki düşüşlerle birlikte daha büyük kayıpların yaşanabileceğini dile getirdi. Ancak popüler isme göre bu bir satın alma ve birikim fırsatı olarak değerlendirilebilir.

%80’e Varan Düşüşler Olabilir!

Armstrong konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında, kripto para birimlerinde ayı piyasası başladığında “korkunç” şeylerin yaşanabileceğini ve %80’lere varan geri çekilmelerin görülebileceğini dile getirdi.

Bilindiği gibi tüm dünyada enflasyon oranları yükselirken yatırımcıların Bitcoin ve kripto para ilgisinde büyük bir artış olmuştu. Ancak enflasyonun düşmesi bu durumun tam tersi bir etki yaratabilir. Yıl sonunda deflasyonist bir tablonun oluşması ile birlikte yatırımcı, paniğe kapılmadan bunun bir birikim fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

BTC, ADA ve ETH Biriktirin

Armstrong, kripto para birimlerinde yaşanabilecek ayı piyasasının 2-3 yıl devam edebileceğini ve bu süre zarfında birikim yapmanın önemli olduğunu dile getirdi. Önemli ismin açıklamalarına göre bu sürede yatırımcıları başta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) olmak üzere piyasa hacmi bakımından ilk 20 kripto para birimini biriktirmeye odaklanmalı.

Analiste göre 2024 yılında yaşanacak olan Bitcoin blok ödülü yarılanması sonrasında yatırımcılar büyük kazançlar elde edebilirler.


Total
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

9 Yıldır Uyuyan Bitcoin Cüzdanı, Etkinleştirildi: Kripto Para Piyasası Kızıla Büründü

Sonraki Haber

SEC Tehdidi İşe Yaradı! Coinbase Geri Adım Atıyor!

İlgili Haberler