Analist Ethereum Rakibi Bu Altcoin’den Çok Ümitli!

İlayda Peker

Piyasanın popüler kripto para analistlerinden olan Coin Bureau, Ethereum rakibi olarak görülen bir kripto para biriminin son fiyat düşüşlerine rağmen temellerinin sağlam olduğunu ifade ediyor ve bunun da bir artış potansiyeli olarak görülebileceğini dile getiriyor.

Fantom (FTM)

Coin Bureau’nun ev sahibi olan Guy, ünlü merkezi olmayan finans (DeFi) geliştiricisi Andre Cronje’nin projeden ayrılması ile aynı zamana denk gelen fiyat düşüşüne rağmen Fantom’un (FTM) hala çok güçlü göründüğünü ifade ediyor.

Analiste göre, Fantom’un zincir içi temelleri, altcoinin uzun vadeli bir destek seviyesini korumasına yardımcı olacak kadar güçlü olabilir. Düşüş durumu ile ilgili yorum yapan Guy, “Bu videoyu çekerken FTM, tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse 3 kat düştü ve uzun vadeli fiyat çizelgelerinde kötü bir çift tepe modeli görüyorum. Bu model aşağı doğru kırılırsa, hedefin nerede olduğunu bilmek istemezsiniz.” sözlerini kullanıyor.

Ancak yatırımcılar paniğe kapılmadan önce Fantom’un temellerinin hala çok güçlü olduğunu göz önünde bulundurmalı. Analist bu durumu şu sözler ile açıklıyor:

“Yeni başlayanlar için, ekibe ve erken yatırımcılara tahsis edilen tüm FTM’ler 2020’nin sonlarında hak kazanmayı bitirdi ve şansları, bu FTM’nin önemli bir miktarını zaten satmış olmaları. Bu iyi çünkü gelecekte satmaları için daha az FTM olacak ve bu nedenle satış baskısı çok az olacak.”

FTM Kullanımı ve Benimsenmesi

Guy ayrıca Fantom’un benimsenmesinin ve kullanımının yükseliş trendinde devam ettiğini söylüyor ve “Fantom’un 2,5 milyondan fazla benzersiz cüzdan adresi var ve bu eğilim yavaşlayacak gibi görünmüyor. Daha da önemli bir zincir içi ölçüm, biraz düşüşe geçen ancak yine de uzun vadeli güçlü bir yükseliş trendinde kalan günlük işlem sayısıdır. Kilitlenen toplam değer açısından da Fantom bir miktar yavaşlama gördü ancak aynı şekilde uzun vadeli bir yükseliş trendinde.” sözlerini kullanıyor.

FTM yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,3 dolardan işlem görüyor. Coin Bureau sunucusuna göre FTM,  yakın gelecekte daha fazla sayıda kullanıcı ve yatırımcı tarafından kullanılabilir hale gelecek ve bu da bir yükseliş sinyali olarak değerlendirilebilir.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance ve Kanada Karmaşası: Son Durum Ne?

Sonraki Haber

Ethereum Balinaları Bu Meme Token’ı Seviyor

İlgili Haberler