Analist BTC ve SOL Beklentilerini Paylaştı

İlayda Peker

Kripto para piyasasının popüler analistlerinden biri Bitcoin (BTC) ve Solana’nın (SOL) yılın geri kalanında nasıl bir performans izleyeceğini düşündüğünü takipçileri ile paylaştı. Inmortal olarak tanınan analist, önümüzdeki altı ay boyunca Bitcoin’in geniş bir aralıkta işlem göreceğini düşündüğünü ifade ediyor.

Bitcoin (BTC)

Analist yaptığı açıklamalarda yatırımcıların yılın geri kalanında sıkılabileceğini ve BTC’nin 25.000 dolar ile 27.000 dolar bandında tekrar döndünkten sonra satışların gelebileceğini ifade ediyor. Daha sonra ise fiyat yeniden 38.000 dolar seviyelerine çıkabilir ve bir FOMO oluşabilir. Bu da yatırımcıların tepeden satın alım yapmasında ve yeniden düşüşlerde satış yapmasına sebep olabilir.

Bunlara ek olarak kısa vadede analist, lider kripto para biriminin 32.500 dolarlık dirence doğru hale yapabileceğini ifade ediyor. Nitekim BTC 9 haftadır, haftayı kırmızı mumla kapatıyordu ve bu döngü bu hafta son buldu. BTC 10. haftayı yeşil mum ile kapattı ve yazının kaleme alındığı sırada 31.000 dolar üzerinde işlem görüyor.

Solana (SOL)

Inmortal’a göre SOL, ETH’nin değerinin %95’ini kaybetmeden ve 70 dolar civarında bir dibe vurmadan önce önceki döngüsünü 1.400 dolarlık yüksek bir seviyeyi gördüğü Temmuz 2017 ile Ocak 2021 arasındaki Ethereum‘un piyasa yapısını takip ediyor gibi görünüyor.

Inmortal’ın grafiğine bakıldığında kripto analisti, yeni bir boğa piyasası başlatmadan önce SOL‘un bu yılın sonuna kadar 20 dolarda dibe vuracağını tahmin ediyor. Ancak kısa vadede Inmortal, altcoinin rekor seviyesinden büyük düşüşte olduğunu söylediği için SOL’de yükseliş beklediğini ifade ediyor. Ayrıca analist SOL aldığını da ifade ediyor.

Bunlara ek olarak Inmortal’ın grafiğine dayanarak, SOL’ün günlük grafikte kısa vadeli trend dönüşü olasılığını gösteren bir yükseliş sapması yaşandığı ifade ediliyor.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

STEPN’de DDOS Saldırısının Ardından Son Durum

Sonraki Haber

Kripto Para Borsasına Dava Açıldı! 36 Milyon Dolar Çalındı!

İlgili Haberler