Analist: “Bitcoin’in Sıradaki Hedefi 10.500 Dolar”

İlayda Peker

Bitcoin son günlerde gayet güzel bir yükseliş ivmesi yakaladı ve dün 10.000 dolar sınırına kadar yaklaştı. Ancak burada karşılaştığı bir red ile fiyat yeniden 9.500 dolar bandına döndü. Yine de Bitcoin bu hafta 8.100 dolar seviyesinden başladığı yükselişini 9.500 dolar seviyesinde sabitlemeyi başardı. Analistlere göre lider kripto para birimi artık beklenen yükselişe geçmeye hazır olabilir… Ayrıca analistler bu yükselişin kripto para birimini yeni rekor seviyelere taşıyabileceğine inanıyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı dün 10.000 dolarlık alana çok yaklaştı. Ancak burada bir ile karşılaşınca 10.000 dolarlık baraj aşılamadı. Ancak fiyatın 9.200 doların üzerinde kalması ve 9.500 dolarlık direnç seviyesini de kararlı bir şekilde aşmış olması yeni yüksek seviyelerin görülebileceğinin sinyallerini veriyor olabilir.

Bitcoin’in bu hafta boyunca sergilemiş olduğu hareket, Mart ayındaki çöküşle 3.800 doları gördükten sonra sergilediği V şekilli toparlanmanın sürekli olabileceğini gösterdiği şeklinde yorumlanıyor.

Ayrıca günümüzde yaşanan küresel ekonomik kriz de Bitcoin’in fiyat artışını destekliyor gibi görünüyor. Çünkü Mart çöküşünden sonra Bitcoin ile geleneksel piyasalar arasında bir bağ olduğunun tartışılmaya başlaması yerini bu bağın koptuğu yönünde açıklamaların yapılmasına bıraktı. Dolayısıyla her ne kadar geleneksel piyasalar yeniden düşüş eğilimine girmiş olsa da artık insanlar Bitcoin’i bir “güvenli liman” olarak değerlendiriyor gibi görünüyor.

Bitcoin Yüksekleri Hedefliyor

Lider kripto para biriminin, teknik gücü artmaya başladığı için yakında yeni yılın en yüksek seviyelerini hedeflemesi güçlü bir olasılık olarak görülüyor. 2020’nin en yüksek seviyesi şimdilik 10.500 dolar olduğu için analistler Bitcoin’in bu seviyeyi de aşmasını bekliyor.

Öte yandan Twitter’ın popüler analistlerinden HornHairs, Bitcoin’i yakın zamanda 10.500 dolar bandını test etmesini beklediğini dile getirdi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analist: Altcoin’ler İçin Kötü Günler Daha Başlamadı

Sonraki Haber

“Şirket Kriptoları Tehdit Olarak Algılanıyor”

İlgili Haberler