Analist: “Bitcoin’de Düşüş Bekleyenlere İnanamıyorum”

Analist: “Bitcoin’de Düşüş Bekleyenlere İnanamıyorum”

Bitcoin bu hafta başında 12.000 doların üzerine çıktıktan sonra bir reddedilme ile karşılaştı ve sonrasında da yeniden bu seviyenin üzerini göremedi. Dolayısıyla analistler bu hamlenin ardından düşüş senaryoları yazmaya başladı. Ancak piyasanın popüler analistlerinden “Farmer Bluntz” bu senaryoların endişe yaratmaması gerektiğini dile getirdi.

Hedef: 14.000 Dolar

Analist paylaştığı bir grafik ile Bitcoin’in bir “birikim aşamasında” bulunduğunu dile getirdi. Tarihsel olarak değerlendirildiğinde ise birikim aşamalarını güçlü fiyat artışlarının izlediğini ifade eden analist Bitcoin’in de yükselişe hazırlandığını belirtti.

Öte yandan analist bu birikim aşaması sonucunda lider kripto para birimi Bitcoin’in 2019’un en yüksek seviyesi olan 14.000 doları göreceğini de yaptığı açıklamalarda belirtiyor. Bitcoin’in günlük tablosunun harika göründüğünü dile getiren Farmer Bluntz, düşüş grafiği paylaşanlara ve Bitcoin’in 3.000 dolara kadar gerileyeceğini ifade edenlere inanamadığını, “Siz hangi gezegende yaşıyorsunuz?” sözleri ile dile getirdi.

Bunların yanında Bitcoin’in bir yükselişe hazırlandığını dile getiren tek analist Farmer Bluntz değil. Mart ayındaki büyük düşüş sonrasında Bitcoin’in V şekilli bir toparlanma yaşayacağını doğru bir şekilde tahmin eden analist “Ethereum Jack” Temmuz sonunda yaptığı bir açıklama ile Bitcoin’in çok uzun zaman sonra en temiz “breakout-retest” kurulumu verdiğini ve 4.000 dolardan sonra bir birikim aşamasına girdiğini ifade etmişti.

Görüldüğü gibi iki analist de Bitcoin’in bir birikim aşamasında olduğunu ifade ediyor. Bu da tarihsel veriler ele alındığında bir artış sinyali olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin’in Temel Göstergeleri

Teknik incelemelerin yanı sıra Bitcoin’in temellerinin de bir artışa hazır olduğunu ifade edenler var. Örneğin Galaxy Digital CEO’Su Mike Novogratz, FED’in sürekli para basması sebebiyle Bitcoin’in güç kazanmaya devam edeceğini dile getirmişti. Novogratz’a göre Bitcoin öncelikle 14.000 doları görecek ardından yıl sonunda 20.000 dolara kadar yükselecek.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.