Ünlü CEO’dan Önemli Bitcoin ve Altın Açıklaması

Ünlü CEO’dan Önemli Bitcoin ve Altın Açıklaması

Bitcoin son zamanlarda sergilediği güçlü performans sayesinde 12.000 dolara kadar ulaştı. Bu direnç seviyesinde tutunamasa da lider kripto para birimi 11.000 doların üzerinde kalmayı başarıyor. Ancak bazı analistler 12.000 dolarlık sınırın aşılamamasının 8.000 dolara kadar bir geri çekilmeye sebep olacağını ifade ediyor.

Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz ise altın ve Bitcoin’in yıl sonunda çok daha yüksek seviyeleri göreceğini düşünüyor.

“Bitcoin ve Altın Artacak”

Mike Novogratz Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin rallisinin henüz bitmediğini dile getirdi. Ünlü isim yalnızca Bitcoin’in değil değerli metal altının da artışa devam edeceğini düşünüyor ve “Bu yıl için Bitcoin’de ya da altında en yüksek seviyelerin görüldüğünü düşünmüyorum.” ifadelerini kullanıyor.

Bunların yanında bu Novogratz’ın altın ve Bitcoin’de artış beklediğini ilk dile getirişi de değil. CNBC ile yaptığı bir röportajda ünlü isim, Bitocin’in öncelikle 14.000 doları ardından yıl sonunda 20.000 doları göreceğini dile getirmişti. Ayrıca ülkeleri para basma politikasının Bitcoin ve altın fiyatlarına yansıyacağına da değinen Novogratz, bireysel yatırımcıların hala Bitcoin’e ilgi duyduğunu dile getirdi. Bununla birlikte zaman zaman bireysel ilginin teknoloji hisse senetleri gibi daha eğlenceli alanlara kaydığını da belirten CEO, hükümetlerin para basma politikalarının ardından işlerin ciddileştiğini ve yatırımların altına ve Bitcoin’e yöneldiğini belirtti.

Novogratz Yalnız Değil

Bitcoin’in rallisinin daha yeni başladığını düşünen tek isim Novogratz değil. Gold Bullion International’ın kurucu ortağı Dan Tapiero da yakın zamanda yaptığı bir açıklama ile Bitcoin’in artışının devam edeceğini dile getirdi.

Tapeiro’ya göre 2.5 yıllık konsolidasyon süresi bir mancınık görevi görecek ve lider kripto para biriminin fiyatı çok daha yüksek seviyeleri görecek.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.