Analist: Bankaların Riskli Olduğu Fark Edildikçe Bitcoin’in Değeri Yükseliyor 

Bitcoin Haber

Makro gurusu Lyn Alden, bu yıl birkaç bölgesel bankanın çöküşünün ardından insanların Bitcoin‘in (BTC) benzersiz değer önerisini anlamaya başladığını söylüyor. 

Bankaların Riski 

Yakın zamanda gerçekleştirilen MicroStrategy World Panel Oturumunda Alden, Amerikalıların bankaların riskli olduğunu anlamaya başladığını ve bunun dünyanın geri kalanının zaten anladığı bir şey olduğunu vurguluyor: 

Bence insanlar, dünyanın pek çoğunun kabul etmediği bir şeyi, yani bankaların riskli olduğunu, özellikle de belirli sigorta limitlerinin üzerindeyseniz risk bulunduğunu kabul ettiler. Temel olarak, bankaya çeşitli varlıklara yatırım yapması için borç veriyorsunuz ve çoğumuz faaliyet gösterdiğimiz bankaların varlıklarını incelemek için zaman ayırmıyoruz. Birçoğu halka açık değil, dolayısıyla istesek bile bunu yapamayız.

Bitcoin Yorumları 

Alden’e göre, mevcut bankacılık krizi birçok yatırımcının gözünü Bitcoin‘in değerine açıyor. Makro gurusu, Bitcoin’in kripto kralını cazip bir servet deposu haline getiren temel özelliklerinden birkaçına değiniyor: 

Tüm dünyada yaygın olan bazı riskleri ilk elden görüyoruz ve Bitcoin’in anlatısı ve temelde kendi varlıklarınızı kendiniz muhafaza edebilmeniz, sulandırılamayan varlıklara sahip olmanız, başkasının sorumluluğu olmayan varlıklara sahip olmanız, bence daha fazla ön plana çıkıyor. Bu konulardan bazılarının anlatıyı güçlendirdiği açık.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 27,204$’dan işlem görüyordu. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Cash Fiyatları ‘CashTokens’ Yükseltmesi Öncesinde Arttı 

Sonraki Haber

Lido Para Çekme İşlemleri ve Bunun Protokol Üzerindeki Etkisi 

İlgili Haberler