Ana şirket DCG Fon Arayışında: CoinDesk Kapanın Elinde Kalabilir

Bitcoin Haber

Kripto medya kuruluşu CoinDesk’in, ana şirketi Digital Currency Group (DCG) bilançosunu güçlendirmeye çalıştığı için potansiyel bir satışı değerlendirdiği bildiriliyor.

CoinDesk Satılıyor Mu?

The Wall Street Journal’a göre CoinDesk, finansal danışmanlık firması Lazard’dan yatırım bankacılarının yardımını istedi ve bu bankacılar firmanın tam veya kısmi satış dahil seçenekleri değerlendirmesine yardımcı oluyor.

DCG’nin son birkaç ay içinde medya şirketi için 200 milyon doları aşan birden fazla teklif aldığı iddia ediliyor ki bu da DCG’nin şirketi 2016 yılında sadece 500.000 dolara satın aldığı düşünüldüğünde olağanüstü bir yatırım getirisi sağlayacak.

Barry Silbert’in DCG’si son zamanlarda ciddi bir mali sıkıntı içinde görünüyor ve 17 Ocak’ta hissedarlarına bilançosunu güçlendirmek ve “likiditeyi korumak” amacıyla temettüleri durduracağını açıkladı.

18 Ocak’ta Bloomberg, bir başka DCG iştiraki olan kripto kredi firması Genesis Global‘in, alacaklılara 3 milyar doların üzerinde borcu olduğunu ortaya çıkardıktan sonra iflas başvurusunda bulunmayı planladığını bildirdi – muhtemelen DCG’nin mali sıkıntılarına katkıda bulunan önde gelen bir faktör.

CoinDesk ve Genesis

Web sitesine göre CoinDesk ve Genesis, DCG’nin risk sermayesi portföyündeki yaklaşık 200 kripto ile ilgili işletme arasında yer alıyor. DCG’nin sahip olduğu diğer şirketler arasında varlık yönetimi firması Grayscale Investments, kripto borsası Luno ve danışmanlık firması Foundry yer alıyor.

Bazıları CoinDesk’in Kasım ayında Alameda Research’ün bilançosundaki usulsüzlükleri ortaya çıkaran makalesinin, kripto borsası FTX‘in düşüşüne ve Genesis ve ana şirketi DCG ile daha geniş kripto piyasasının karşı karşıya kaldığı likidite sorunlarına yol açan ilk domino taşı olduğuna inanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SHIB, Shibarium ve Bugatti Group Hype’ının Ortasında Piyasa Değeri Yükseldi

Sonraki Haber

Rocket Pool Token (RPL) Binance Listelemesi Sonrası Yükseldi

İlgili Haberler