Amerika’nın Eski First Lady’si Bitcoin’in 13. Yaşını Kutladı!

İlayda Peker

Eski ABD First Lady’si Melania Trump, şu anda viral hale gelmiş bir Twitter gönderisinde Bitcoin genesis bloğunun 13. yıldönümünü kutladı. Melania Trump’ın bu hamlesi, özellikle Donald Trump’ın Bitcoin yaklaşımı sebebiyle oldukça heyecanlı bir durum olarak karşılandı.

Melania Trump’ın Paylaşımı

Melania Trump, Twitter aracılığı ile yaptığı paylaşımda, Bitcoin genesis bloğunu da paylaştı ve “Bitcoin’in piyasa değerinin 1 Trilyon ABD Dolarını aştığı yaygın olarak bildiriliyor. Bugün Bitcoin Genesis Block’un 13. yıldönümü. Mutlu yıl dönümleri.” sözlerini kullandı.

“Block Zero”, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından 3 Ocak 2009’da çıkarıldı. Yıldönümü, eski Twitter CEO’su Jack Dorsey de dahil olmak üzere topluluğun önde gelen birçok üyesi tarafından geniş çapta kutlandı.

Melania Trump’ın tweet’i ayrıca dünyanın en büyük kripto para biriminin piyasa değerinin 1 trilyon doları aştığından bahsediyor. Ancak Bitcoin’in piyasa değeri Trump tweet’i paylaştığı sırada 872 milyar dolar seviyesindeydi.

Donald Trump’ın kripto para birimlerine yaklaşımı sebebiyle Melania Trump’ın tweet’i küçük çapta bir şaşkınlık yaratsa da aslında Melania Trump geçtiğimiz aylarda bir NFT çıkaracağını duyurdu.

Donald Trump ve Bitcoin

Fox News ile Haziran ayında yaptığı bir röportajda, eski ABD Başkanı Trump, kripto para birimlerine sert düzenlemeler getirilmesi çağrısında bulunurken Bitcoin‘i “bir aldatmaca” olarak nitelendirdi.

Öte yandan Donald Trump’ın eski rakibi Hillary Clinton da kripto paraların ABD dolarının rolünü baltalayabileceğini dile getirdi.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

10 Milyon Adet Daha Shiba Inu (SHIB) Yakıldı!

Sonraki Haber

2021 Yılında Kripto Endüstrisine Ne Kadar Giriş Oldu?

İlgili Haberler