Amerika’nın En Büyük Kripto Para Borsasından XRP Müjdesi

Metin Alaca

Amerika’nın en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in XRP topluluğuna destek verip vermeyeceği bu tarihe kadar bilinmiyordu. Coinbase üzerinde milyonlarca XRP olması ise bu borsanın desteğinin çok ama çok önemli hale gelmesini sağlıyor.

Coinbase, XRP Airdropunu Destekleyecek

Coinbase, bu tarihe kadar hiçbir açıklama yapmasa da son dakika gelişmesi ile Flare Network tarafından gerçekleştirilecek olan Spark token airdropunu destekleyeceğini belirtti. Coinbase’in blog sayfasında paylaşılan gönderide, XRP airdropunun destekeleneceği vurgulandı. Peki XRP yatırımcılarının bunun için ne yapması gerekiyor?

xrp

Eğer Coinbase veya Coinbase Pro kullanan bir XRP yatırımcısı iseniz aslında yapmanız gereken hiçbir şey yok. Borsa, XRP yatırımcılarının cüzdanlarının fotoğrafını 12 Aralık 2020 tarihinde çekecek. Bunun devamında ise Flare ağı aktif hale getirildiğinde XRP başına 1 SPARK tokeni dağıtımı yapılacak.

XRP Yatırımcıları Ne Yapmalı?

XRP cüzdanlarının görüntüsü çekilirken XRP gönderme ve çekme işlemlerinin devre dışı bırakılacağı belirtildi. Ek bilgilerin ise önümüzdeki günlerde yapılacağı ifade ediliyor. Coinbase de diğer borsalar gibi XRP emirlerini iptal ettirme politikası izleyebilir. Binance gibi borsalar cüzdanlardaki XRP’lerin hiçbir işleme konulmaması gerektiğini vurgulamıştı.

Peki bu ne anlama geliyor? Eğer elinizdeki XRP fonlarını belirli bir fiyattan satma emri girerseniz, cüzdanınızda sanki o kadar XRP yokmuş gibi ekran görüntüsü çekilecek. Yani borsaların çoğunun istediği şey XRP fonlarının hiçbir emir için kullanılmamış ve sadece cüzdanda öylece bekliyor olması.

Coinbase’den XRP Yatırımcılarına Uyarı

Coinbase borsası XRP müjde duyurusunun altında ise bazı yetki bölgelerinin XRP airdrop desteğine dahil olamayacağını belirtti. Bu bölgelerin veya eyaletlerin hangileri olduğu açıklanmasa da ABD’deki regülasyonlar nedeniyle bu durumun bir hayli normal olduğu söylenebilir. Airdrop ile elde edilen tokenlerin bile ABD içerisinde vergiye tabii olduğu biliniyor.

Yine de XRP airdropunun Coinbase tarafından da desteklenecek olması kesinlikle kayda değer bir gelişme. XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,58 dolardan işlem görmekte. 0,65 dolara kadar çıkan XRP fiyatının temel düşüş sebebi ise Bitcoin’in hareketleri olarak biliniyor. Eğer XRP fiyatı 12 Aralık tarihine kadar 0,60 doların üzerinde kapanış yapamazsa, XRP yatırımcılarını çok “kanlı” günler bekliyor olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Canlı

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC), Bu Modele Göre 500.000 Doları Bulabilir

İlgili Haberler