AMC CEO’su Gelecekte Bir Kripto Para Birimi Piyasaya Sürebileceklerini Açıkladı

İlayda Peker

Amerikan çok uluslu eğlence devi AMC, blockchain konusunda çok heyecanlı olduklarını dile getirdi ve CEO yakın zamanda kendi kripto para birimlerini piyasaya sürebileceklerinin sinyalini verdi.

AMC Kripto Para Birim

20 Ekim’de CNBC ile yaptığı röportajda AMC CEO’su Adam Aron, firmanın kripto para hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Her ne kadar kesin ayrıntılar paylaşılmasa da CEO, önemli bazı noktalara değindi.

Aron konuyla ilgili açıklamalarında, “Son birkaç ayda kripto para biriminde hiperaktif olma konusunda çok fazla atılım yaptık.” sözlerini kullandı. AMC’nin başarılı bir şekilde kripto para birimini piyasaya sürme hedefleri olduğunu ifade eden CEO, bunu şirketin şu anda üzerinde çalıştığı yarım düzine fikirden sadece biri olduğunu ekledi.

Piyasada yapılan değerlendirmelere bakıldığında AMC’nin kripto para birimleri konusunda oldukça ileri görüşlü olduğu yorumlarının yapıldığına şahit oluyoruz. Örneğin; Ağustos ayında yapılan açıklamalarda firma, bu yılın sonuna kadar sinema biletleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmek için altyapıya sahip olmayı planladığını belirtti.

Ertesi ay tiyatro devi, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’i dahil ederek bu kripto ödeme seçeneklerini genişletti. O sırada Aron, sinemaseverlerin AMC tiyatrolarındaki biletleri ve ürünleri için bir ödeme yöntemi olarak kripto kullanmaya istekli olduklarını belirtti.

Dogecoin de Eklendi

Ekim ayının başlarında AMC, Aron’un oluşturduğu ve 140.000’den fazla katılımcının %68’inin DOGE’ye oy vermesiyle sonuçlanan bir Twitter anketinin ardından Dogecoin’i kripto ödeme seçenekleri listesine ekledi.

Bunlara ek olarak ABD’de borsaya kote şirketlerin kripto para birimi piyasaya sürmesi giderek zor bir hal alıyor. Bunun en güzel örneğini de Facebook’da görüyoruz. Facebook’un bir kripto para birimi piyasaya sürme durumu her seferinde düzenleyici kurumlar tarafından engelleniyor. Dolayısıyla AMC de böyle bir engelle karşılaşabilir.


Total
52
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Elon Musk Bu Sefer de Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) Paylaştı!

Sonraki Haber

Bitcoin’in (BTC) ve Kripto Para Birimlerinin Tarihsel Büyümesi

İlgili Haberler