Amazon’dan Kripto Paralarla İlgili Açıklama!

Fatih Uçar

Dünyanın en büyük online alışveriş platformu olan Amazon hakkında sık sık kripto paraları odak noktasına alan haberler çıkıyor. Hatta geçtiğimiz sene kripto paraların şirket tarafından kabul edilmeye başlanacağıyla ilgili bir haber paylaşılmış ve Bitcoin fiyatı bu dönemde ciddi yükseliş yaşamıştı. Ancak sonu Walmart haberi gibi oldu ve şirket iddiaları yalanladı. Bu seferki Amazon ve kripto para haberi direkt olarak şirketin CEO’su tarafından yapılan açıklamaları kapsıyor.

Amazon’un Kripto Para Açıklaması

Şirketin CEO’su Andy Jassy, Amazon’un platform üzerinde ödeme yöntemi olarak kripto paraları kabul etmeyeceğini açıkladı. Ancak NFT’ler için açık kapı bıraktı. Andy Jassy, şirketin gelecekte NFT satabileceğini söyledi.

Amazon CEO’su Andy Jassy Perşembe sabahı CNBC’de yaptığı açıklamada, e-ticaret ve bulut bilişim devinin bir ödeme mekanizması olarak kripto para birimini eklemeye yakın olmadığını, ancak gelecekte NFT’leri satmasının mümkün olduğunu söyledi.

Kripto Para Tahmini

Jassy ayrıca kripto para birimlerinin zamanla daha da büyümeye devam edeceğini tahmin etti, ancak kişisel olarak herhangi bir kripto paraya ve Bitcoin’e sahip olmadığını açıkladı. Perşembe günü Jassy, geçen yıl Amazon kurucusu Jeff Bezos’tan CEO olarak devralmasından bu yana ilk yıllık hissedar mektubunu yayınladı. Mektup, kripto paralar ve sektöre dair diğer herhangi bir başlığı içermiyor.

Geçen Temmuz ayında, Bitcoin fiyatları, Amazon’un 2021’in sonuna kadar Bitcoin ödemelerini kabul edeceği yönündeki spekülasyonlar sebebiyle yükseldi. Ancak Amazon bu iddiaları hızla reddetti ve Bitcoin yeniden kayıplarını tazeledi.

ABD borsaları 16:30’da pozitif açıldı ve yazı hazırlandığı sırada yaklaşık %1 artışla pozitif seyrediyor. Ancak Bitcoin borsanın açılışıyla birlikte 41.200 dolar seviyesinden 40.600 dolara düştü. Yazı hazırlandığı sırada 40.617 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Son 24 saatte en düşük 40.365 doları gören fiyat nihayet 40.200 dolar desteğini koruyor. Uzmanlara göre FED ve küresel sıkılaşma politikaları kripto varlıkları baskılamaya devam edecek. Özellikle Rusya’nın körüklediği çatışmalar belirsizliği daha da artırıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
22
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Hindistan’da İki Borsa UBI İle İşlemleri Durdurdu!

Sonraki Haber

Lightning Network İşleri Kolaylaştırıyor: BTC İşlemi 3 Dakikada Gerçekleşti

İlgili Haberler