Altı Yıldır Uyuyan Bitcoin Balinası Uyanıyor: 82.3 Milyon Dolarlık Bitcoin Transferi

Bitcoin Haber

Altı yıldır hareketsiz duran bir Bitcoin balinası, cüzdan bakiyesine karşılık gelen 82.3 milyon dolar değerindeki Bitcoin’leri iki yeni cüzdan adresine taşıdı. Bu Bitcoin’ler, Mayıs 2016’da coin başına 459 dolardan alınmıştı. Blockchain güvenlik şirketi PackShield, bu cüzdan adresinin uyanmasının ilk örnek olmadığını, daha önce de üç yıl hareketsiz kalan bir Bitcoin cüzdan adresinin 140 milyon dolar değerindeki Bitcoin’leri üç farklı cüzdan adresine taşıdığını açıkladı.

Ayrıca, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun dönemine ait olduğu düşünülen bir Bitcoin cüzdan adresi, 13 yıl hareketsiz kaldıktan sonra aktif hale gelmişti ve 29.7 milyon dolar değerindeki Bitcoin’leri yeni bir cüzdan adresine transfer etmişti. Bu adresin yaşının ve Nakamoto ile olası bağlantıları hakkında spekülasyonlar yapılmıştı.

Geçmişte de benzer cüzdan adres hareketleri görülmüştü. Uzun süreli hareketsizlik dönemlerinin ardından sırasıyla 56.3 milyon dolar değerindeki ve 252.5 milyon dolar değerindeki Bitcoin’ler yeni cüzdan adreslerine taşınmıştı.

Bitcoin’in fiyatındaki düşük volatilite, son 24 saatte yüzde 1,27 düşüşle 27 bin 587 dolar seviyesinde oldu. Bitcoin, yaklaşık son bir aydır 25 bin dolar ile 28 bin 500 dolar arasında işlem görüyor. Bu işlem aralığı, Bitcoin’in fiyatındaki volatilitenin tarihi dip seviyelerde olduğunu gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

VanEck, Avalanche Projesine Dair Ciddi Sorunları İçeren Rapor Yayınladı

Sonraki Haber

DeFi Kredi Protokolünde 20 Milyon Dolarlık Temerrüt

İlgili Haberler