Altcoin’lerde “Acımasız Trend” Alarmı: Düşüş Devam Ediyor!

Bitcoin Haber

Deneyimli kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin karşısında altcoin’lerin düşüş trendinin bitmediğini belirtti. Cowen, altcoin’lerin Bitcoin paritelerindeki düşüşlerinin yaklaşan blok ödülü yarılanması öncesinde olağan bir durum olduğunu ifade etti. Bitcoin madencilerinin çıkardıkları blok başına Bitcoin cinsinden aldıkları ödülü yüzde 50 oranında düşüren blok ödülü yarılanması her dört yılda bir gerçekleşiyor ve bir sonraki yarılanmanın Nisan 2024’te olması bekleniyor.

Cowen, altcoin’lerin Bitcoin karşısında ne kadar değer kaybettiğini göstermek için geçen yıl Cardano‘nun Bitcoin karşısındaki performansını örnek gösterdi. Cowen, Cardano’nun Bitcoin karşısında yaklaşık yüzde 40 düştüğünü ve bu trendin devam edeceğini belirtti.

Analist, kripto para piyasası katılımcılarının sermayelerini altcoin’lerden Bitcoin’e kaydırmaya devam edeceğine inandığını da açıkladı. Cowen, Bitcoin’de yükselişlerin görülmesinin nedeninin, piyasaya yeni likiditenin girişi olmadığını, bunun yerine birçok insanın altcoin’lerini satıp Bitcoin’e geçtiklerini belirtti.

Yılın ilk yarısında, blok ödülü yarılanması yılından önce altcoin piyasasında Bitcoin/ABD doları için yeni yıllık zirvelere yol açacak yeterli likidite olacağını ancak bu süreçte altcoin piyasasının kuruyacağını ifade etti. Bu durumda, altcoin’lerin Bitcoin karşısında değer kaybetmeye devam edeceği sonucuna varıldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Huobi Cüzdanı Eski Çalışanın Virüs Saldırısına Uğradı: Kritik Veriler Sızdı

Sonraki Haber

Telegram Entegrasyonu ile Değer Kazanan Toncoin’in Yükselişi Sürüyor

İlgili Haberler