Altcoin’ler Kıpkırmızı: Ethereum’da (ETH) Son Durum ve Önemli Seviyeler

İlayda Peker

Kripto para piyasasında aşağı yönlü fiyat hareketleri devam ediyor ve altcoin’ler aslında Bitcoin’den daha fazla kayıplar yaşıyor. Peki, altcoin piyasasında öncü kripto para birimi olan Ethereum’da son durum ne ve ETH için hangi seviyeler önemli olacak?

Ethereum Güncel Fiyat

Ethereum yazının kaleme alındığı an itibari ile son 24 saatte yaklaşık olarak %5’lik bir değer kaybı ilerliyor ve 3.800 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Her ne kadar lider altcoin birimi 4.000 dolarlık önemli seviyeyi korumak için mücadele etmiş olsa da Bitcoin’deki aşağı yönlü eğilim ETH’nin de güç kaybetmesine sebep oldu. Buna ek olarak ETH şu anda 3.850 dolarlık önemli destek bölgesinin de altında işlem görüyor. Ayrıca 4.000 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında bir kapanış olması piyasada endişeleri artırıyor.

Öte yandan ETH, 3.665 dolara kadar geriledi ancak bu seviyenin altına doğru bir baskı oluşması ve fiyat şu anda 3.800 dolarlık desteği korumak için çabalıyor.

ETH Önemli Seviyeler

Eğer ETH yukarı yönlü bir hareket başlatacaksa öncelikle 3.800 ve ardından 3.850 dolarlık seviyeleri destek olarak onaylaması gerekiyor. 3.850 dolar aşılması ile bir sonraki direncin 3.950 dolar olduğu düşünülüyor. Ancak bu notada ilk güçlü direnç 4.000 dolar olabilir.

Öte yandan eğer ETH 3.800 doları koruyamaz ve aşağı yönlü bir hamle daha yaparsa 3.660 dolar ilk destek seviyesi olabilir. Bu seviyeni  kaybı ise 3.550 doların test edilmesine sebep olabilir.

Aslında ETH ve tüm altcoin’ler için şu anda Bitcoin fiyatının yukarı yönlü bir ivme kazanması büyük önem taşıyor. Bu sebeple herhangi bir yatırım yapmadan önce BTC fiyatının takip edilmesinin de önemli olduğunu ifade edebiliriz.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Rusya Merkez Bankası, Kripto Para Politikasında Katı Önlemler Sundu

Sonraki Haber

Dogecoin ve Shiba Inu’nun Borsa Listelenmeleri Devam Ediyor!

İlgili Haberler