Ethereum Fiyatı: Analist ETH’un Artışa Hazırlandığını Düşünüyor!

İlayda Peker

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), son zamanlarda Bitcoin’in de fiyat hareketlerine bağlı olarak oldukça volatil bir dönem geçiriyor. Geçtiğimiz ay 4.860 dolar ile kendisine yeni bir rekor belirleyen ETH, daha sonra düşüşe geçti.

Ethereum Fiyatı

Ethereum yazının kaleme alındığı an itibari ile 3.986 dolar bandında işlem görüyor ve son 24 saatte yaklaşık olarak %1,7 değer kaybı ile ilerliyor. Bu rakam Ethereum’un rekor seviyesinden yaklaşık olarak %15 daha düşük işlem gördüğünü gözler önüne seriyor.

Bu fiyat düşüşlerine rağmen bazı analistler Ethereum’un iyi bir performans sergilemeye hazırlandığını ve yeni rekorların görülebileceğini ifade ediyor. Ancak şu anda yeni bir ralli başlatabilmek için ETH’nin 4.000 doları yeniden destek olarak belirlemesi gerekiyor.

ETH Fiyat Beklentileri ve Önemli Noktalar

Piyasanın popüler analistlerinden Krugman’a göre bazı göstergeler ETH’da 7 aydır bir ay piyasası olduğunu gösteriyor. Analiste göre bunun nedeni, mevcut fiyatın aslında Mayıs ayının en yüksek seviyesi olan 4.168 dolar ile hemen hemen aynı seviyelerde hareket etmesinden kaynaklanıyor.

Bunlara ek olarak analiste göre, şu anda ETH yaşanan düşüşler sonrasında bir sonraki boğa koşusunu başlatmaya hazırlanıyor olabilir. Ancak kripto para piyasasında bu yıl beklenenden farklı hareketler gördük ve bu sebeple analistlerin de yorumları tartışılıyor.

Öte yandan ETH fiyatı 1 yıl içinde yaklaşık olarak %460 artış yaşadı. Bu artışın arkasındaki en önemli etken ise adım adım London hardfork’unun uygulanıyor olması ve piyasadaki genel ralli yer alıyor.

Buna ek olarak bu yıl hem DeFi sektörünün hem NFT sektörünün ciddi bir büyüme kat etmesi de Ethereum ağının ve dolayısıyla ETH fiyatının büyümesine sebep oldu. Akıllı sözleşme platformu, rakiplerini ve “Ethereum katilleri” olarak adlandırılan projeleri geride bırakmaya devam ederek, son derece gelecek vaat eden bu iki sektörün arkasındaki en büyük isim olarak nitelendiriliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance CEO’su CZ, Yatırımcılara Seslendi: “BTC’nizi Ucuz Fiyattan Michael Saylor’a Satmayın”

Sonraki Haber

127 Milyon XRP Transferi Gerçekleşti: XRP Adres Etkinliğinde Büyük Artış

İlgili Haberler