Altcoin Uzmanı: Bu Altcoin’leri Takip Etmekte Fayda Var!

İlayda Peker

Bitcoin, son FOMO güdümlü zirvesinden sonra 11.000 dolardan fazla düştü. Normalde lider kripto para birimindeki düşüş ivmesi, piyasanın geri kalanını aşağı çekmek için yeterlidir, ancak belirli altcoin’ler şaşırtıcı derecede iyi durumda.

Birden fazla ayı ve boğa döngüsünde işlem yapan bir altcoin uzmanı, mevcut düşüş sırasında BTC’ye karşı özellikle iyi durumda olan altcoin’leri takip etmeyi ve alım yapmayı öneriyor.

Piyasadaki Genel Durum

Bitcoin ve altcoin’lerin hareketleri genel olarak birbirlerini takip ediyor. Altcoin’lerin yükseliş göstermesi için Bitcoin’in ya artış eğiliminde ya da konsolidasyon sürecinde olması gerekiyor. Ancak duyarlılık Bitcoin’e yöneldiğinde altcoin’leri ya stabil kaldığı ya da düşüş grafiği çizdiği görülüyor.

Piyasadaki son duruma bakıldığında genel bir düşüş yaşanırken bazı altcoin’lerin bu düşüşe direndikleri görülüyor. Popüler bir analist ise bu kripto para birimlerinin takip edilmesi gerektiğini, çünkü ilerleyen zamanlarda bu güçlü duruşları sayesinde büyük kazanç elde edeceklerini dile getiriyor.

Hangi Altcoin’ler?

An Altcoin Trader’s Handbook’un da yazarı olan altcoin uzmanı Nik Patel, Bitcoin ve altcoin döngülerini takip ediyor ve kripto para birimlerinin tekrar eden döngüsel kalıpları sayesinde birçok kazanç elde etti.

Ethereum (ETH), Chainlink (LINK) ve Uniswap (UNI) gibi altcoin’ler son zamanlarda Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor ve Patel’e göre bu coin’ler dikkate değer konumda yer alıyor.

Altcoin’lerin neden Bitcoin’den daha iyi durumda olabileceğine gelince, hepsi gerçekleşmemiş karlara bağlı. Destansı Bitcoin rallisinden sonra yatırımcıların çok geç olmadan gerçekleştirmeleri gereken bol miktarda kar kaldı. Bu da satışların daha şiddetli hale gelmesine neden oluyor.

Vurgulanan altcoin’lerin tümü tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi, ancak yine de Bitcoin‘de olduğu gibi fiyatlar iki katına çıkmadı. Dolayısıyla uzman, bahsettiği altcoin’lerde önümüzdeki günlerde ciddi yükselişler beklediğini ve bu sebeple yatırımcıların bu coin’ler dikkat etmesi gerektiğini ifade ediyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Düşüyor Ama Profesyonel Yatırımcılar “Paniğe Gerek Yok” Diyor

Sonraki Haber

Janet Yellen Bu Sefer Kripto Paraların Verimliliği Arttıracağını Söyledi

İlgili Haberler