Altcoin Sezonu Başlasa da Bu Coin Ralliden Faydalanamayacak

İlayda Peker

Ethereum’dan XRP’ye ve Cardano’ya kadar birçok altcoin’de görülen artışlar ve Bitcoin hakimiyetinin düşüyor olması bazı analistlere altcoin sezonunun geldiğini düşündürüyor. Ancak tüm bu gelişmelere rağmen analistler bir altcoin sezonu başlasa bile XRP’nin bu ralliden faydalanamayacağına inanıyor.

XRP’de Düşüş Sinyalleri

Bitcoin’e ve ABD dolarına karşı XRP, geçen hafta oldukça iyi performans gösterdi. Ancak bir yatırımcı daha da yüksek bir ralli yaşayabileceği düşüncesine inanmıyor gibi görünüyor.  Piyasanın popüler analisti Bagsy, varlık için güçlü bir temel durum olmadığı sürece Bitcoin’e karşı güç kazanmasının olası olmadığını belirtti. Bunun yerine analiste göre yakın zamanda XRP, Bitcoin karşısında büyük kayıplar vermeye başlayacak.

Bunların yanında analist, XRP’nin sergilediği artış performansının temelsiz bir hareket olduğunu ve devamının gelmeyeceğini düşündüğünü dile getirdi. Dolayısıyla yakın zamanda XRP başka bir düşüş trendine girebilir. Analistin paylaştığı grafik yazının sonunda da görülebileceği gibi, XRP’nin bu yılın üçüncü çeyreğinde yaklaşık olarak 2.200 satoshi’den 1.100 ile 1.400 satoshi’ye düşme yolunda olduğunu gösteriyor. Bu da XRP için en az yüzde 40-50’lik bir düşüşe işaret ediyor.

XRP’nin Zayıflığı

Temellerin zayıf olmasının yanında XRP’nin düşmesine sebep olacak başka etmenler olduğu da ifade ediliyor. Örneğin; Bitcoin’in V şekilli bir toparlanma yaşayacağını doğru tahmin eden analist Ethereum Jack’e göre teknik göstergeler de XRP’de bir düşüş olasılığını destekliyor. Konuyla ilgili açıklamalar yapan analist, XRP konusunda sakin hareket edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Bunların yanında XRP’nin şu anda direnç görevi gören önemli destek seviyeleri altında işlem görmesi, çok büyük zayıflık belirtisi olarak değerlendiriliyor ve analistlerin çoğu bu sebeple düşüş bekliyor. Bununla birlikte XRP’nin 1.000 günü aşan süredir ayı piyasasında olması da negatif bir sinyal olarak değerlendiriliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çin’de Sahte Akıllı Sözleşme Çetesi Çökertildi

Sonraki Haber

Kurumların Pozisyonlarına Göre BTC’yi Ne Bekliyor?

İlgili Haberler