Altcoin Piyasasında Dikkat Çeken Yükseliş: Maker (MKR)

Bitcoin Haber

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) protokolü Maker’ın yerel varlığı MKR, son bir ayda yaklaşık yüzde 41’lik artışla dikkat çekti. Bin 47 dolar olan bir ay önceki fiyatı, bin 472 dolara yükseldi. MKR, piyasa değerine göre 33. en büyük kripto para ve aynı zamanda en büyük 32. altcoin konumunda.

Maker, aynı zamanda değeri ABD dolarına 1:1 sabitlemeyi sürdürmeyi amaçlayan merkeziyetsiz stablecoin DAI’yi destekliyor. Piyasa değeri 3.81 milyar dolar olan DAI, USDT ve USD Coin’in ardından büyüklük açısından üçüncü sırada yer alıyor.

Kripto analiz platformu Santiment, MKR’nin fiyatındaki son artışın, cüzdan adresi aktivitesindeki artışla birlikte gerçekleştiğini belirtti. MKR için günlük aktif cüzdan adreslerinin son 10 haftanın en yüksek seviyesine ulaştığı raporlandı.

Zincir üzeri veri takip platformu Lookonchain, 27 Eylül’de birkaç kripto para balinasının MKR alımları gerçekleştirdiğini, birinin 958 MKR satın almak için 1.44 milyon dolar değerinde Ethereum harcadığını bildirdi. Diğer bir balinanın ise 536 MKR almak için 800 bin USDT harcadığı belirtildi.

MKR, Mayıs 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6 bin 292 doların yaklaşık yüzde 76 altında fiyatlanıyor. Bu durum, altcoin’in rekor tazelemesi için önünde uzun bir yol olduğunu gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink (LINK) ve Bitcoin (BTC) Analizi: Beklenen Ralli Başlıyor mu?

Sonraki Haber

Fed, Kripto Paralar ve Orta Vadede Piyasa Tahminleri

İlgili Haberler