Alameda Research ve FTX Arasındaki Milyarlarca Dolarlık Token Transferleri Nansen Raporuyla Açığa Çıktı

Bitcoin Haber

Blockchain veri analiz şirketi Nansen’in raporuna göre, Alameda Research, FTX çöküşünden önce 4,1 milyar dolar değerinde token transferi gerçekleştirdi. FTT token’ların da bulunduğu bu kripto varlıkların büyük kısmı FTX tarafından elinde tutuluyor. Raporda, Alameda’nın FTT token’larını lisanssız borsalarda sattığı ve kripto para kredi firmalarından teminat olarak kullandığı belirtildi.

Nansen’in raporu, Sam Bankman-Fried tarafından kurulan Alameda ve FTX arasındaki yakın ilişkiyi gözler önüne serdi. Eski FTX CEO’su şirketlerin çöküşüyle ilgili bir dizi suçlamayla karşı karşıya. FTX’in çöküşünün, FTT arzının yüzde 40’ını elinde tutan Alameda Research’ın raporuyla başladığı düşünülüyor.

Alameda’nın, 28 Eylül ve 1 Kasım tarihleri arasında FTX’e 4,1 milyar FTT token’ı ve 388 milyon dolar tutarında ABD dolarından oluşan transferler gerçekleştirdiği belirtiliyor. Ayrıca FTX’in toplamda 350 milyon FTT arzının yaklaşık 280 milyonunu elinde tuttuğu, bu rakamın toplam arzın %80’ine denk geldiği ifade ediliyor.

Nansen, FTT token arzının büyük bir çoğunluğunun üç yıllık bir hak ediş sözleşmesine kilitlendiğini ve sözleşmenin tek hak sahibinin Alameda kontrolündeki bir cüzdan olduğunu belirtti. İki şirketin FTT token arzının yaklaşık %90’ını kontrol ettiği ve bu kuruluşların birbirlerinin bilançolarını destekleyebileceği iddia edildi.

Son olarak, Alameda’nın FTT token’larını büyük olasılıkla lisanssız borsalarda sattığı ve kripto para kredi firmalarından alınan krediler için teminat olarak kullandığı da belirtildi. Bu durum, Aralık 2021’de FTX, Alameda ve Genesis Trading cüzdanları arasında 1,7 milyar dolara varan transfer hacimleriyle kanıtlanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BETA, BOND ve WTC Altcoinlerinde Durum Analizi: Düşüş Trendi Devam Edecek mi?

Sonraki Haber

Terra Classic (LUNC) İçin Ekim Ayı Beklentileri ve Fiyat Tahminleri

İlgili Haberler