Adeta Rekor Zamanları: Bitcoin (BTC) Soluksuz Rekor Tazeliyor!

İlayda Peker

2021 yılını deyim yerindeyse “Bitcoin yılına” çeviren lider kripto para birimi yükseliş hareketini devam ettiriyor ve yılbaşından bu yana sürekli yeni rekorlara imza atıyor. Bitcoin ile birlikte altcoin’ler de sürekli rekor tazeliyor ve henüz rekor kıramamış kripto paralar da rekora doğru ilerliyor.

Bitcoin’de Yeni Rekorlar

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni rekorlara imza atmaya devam ediyor. Dün 59.775 dolar bandından yükselişini başlatan BTC, 65.000 dolar sınırında grafiklerini devam ettiriyor. Buna ek olarak Bitcoin’in piyasa değeri 1,2 trilyon bandında ilerlerken toplam kripto para piyasa hacmi de 2,2 trilyon doların üzerinde seyrediyor.

Bitcoin’in yanı sıra piyasa değeri bakımından en büyük altcoin konumunda yer alan Ethereum da yeni bir rekor kırdı 2.400 doları gördü. Ayrıca piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para olan XRP’de 2018 sonrasındaki en iyi performansını sergiliyor ve 2 dolar sınırında hareket ediyor.

Bitcoin’de Hedef

Analistlere göre yükseliş hareketinin devam etmesi halinde bu noktadan sonra ilk hedef 72.000 dolar olarak ifade ediliyor. 72.000 dolara giden yolda zaman zaman dirençlerle karşılaşılabileceğini düşünen analistler, 67.000 dolar ve 69.000 doların direnç olabileceğini ifade ediyor.

Ancak bazı isimler şu anda Bitcoin‘in “aşırı alım” bölgesinde olduğunu ve sert bir düzeltme ile de karşılaşılabileceğini belirtiyor. Çünkü analistlere göre yatırımcılar bir noktada karlarını almak isteyebilir ve bu da bir satış baskısı ardından da Bitcoin’de derin bir düzeltme ile sonuçlanabilir.

Dolayısıyla her ne kadar yükseliş hareketleri sürüyor olsa da analistler, yatırımcıların risk kontrolü yaparak ilerlemesinin faydalı olacağını ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Yükselişi Devam Ediyor: XRP Eski Rekorunu Kırabilecek Mi?

Sonraki Haber

Binance, Coinbase Hisse Senedi Token’ını Listeleyeceğini Duyurdu

İlgili Haberler