ADA: Cardano’nun TVL’si Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin Haber

Cardano’nun merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminde kilitli toplam değer, kısa süre önce 336,8 milyon $ADA token ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve bu değer yazım sırasında 110 milyon $’ın üzerindeydi. Cardano’ya kilitlenen toplam değer bu yıl artış gösterdi.

TVL’de Yeni Rekor

Cardano ağındaki en büyük merkezi olmayan finans protokolü şu anda toplam değeri 40 milyon $’ın üzerinde olan ve toplamın %36’sından fazlasını temsil eden Minswap’tir. Bu protokolü WingRiders, Indigo ve Ocak ayının sonunda yayına giren Djed stablecoin takip ediyor.

DefiLlama’nın verilerine göre, Cardano ağında kilitlenen toplam değer 2023’e yaklaşık 49 milyon dolardan başladı ve o zamandan beri 110 milyon dolara yakın bir seviyeye yükseldi. Bu artış kısmen Cardano’nun fiyat artışına bağlanabilir, zira kripto para birimi yılın başında yaklaşık 0,25 $ iken bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 0,32 $’a yükseldi.

Özellikle, Cardano’nun $ADA cinsinden ölçüldüğünde kilitlenen toplam değeri de önemli ölçüde artarak 198,6 milyon $ADA’dan 334,8 milyon $ADA’ya yükseldi.

Cardano, yüksek verimliliğe sahip bir akıllı sözleşme merkezidir ve ölçeklenebilir ve güvenli bir platform arayan geliştiriciler için cazip bir seçenektir. Protokol, önde gelen akıllı sözleşme ağı Ethereum ($ETH) ile rekabet eden Solana ($SOL) ve Avalanche ($AVAX) gibi rakiplerin rekabetiyle karşı karşıya.

TVL Rekabeti

Toplam değer açısından kilitli Cardano, 4,74 milyar dolar değerinde bir TVL’ye sahip olan BNB Chain’in (BNB) önemli ölçüde gerisinde kalmaktadır. Ethereum rekabet edilmesi gereken bir protokol, ancak öncelikle Cardano’nun diğer Ethereum katillerini geride bırakması ve DeFi ekonomisini yönetim kurulu genelinde büyütme çabalarını ikiye katlaması gerekiyor.

Veriler Cardano yatırımcılarının %80’inin kırmızıda olduğunu, %4’ünün yatırımlarını eşitlediğini ve %16’sının gerçekleşmemiş kazançlar üzerinde oturduğunu gösteriyor.

Cardano’nun destekçileri, projenin güçlü bir geliştirme ekibine ve gelecek için sağlam bir yol haritasına sahip olduğunu, bunun da onu uzun vadede kripto para alanında güçlü bir rakip haline getirebileceğini belirtiyor.

Kripto para topluluğu, Cardano’nun Mart ayı boyunca, kripto para biriminin benimsenmesinin artmaya devam ettiği bir dönemde yukarı yönlü bir hareket yaşamasını bekliyor.

CoinMarketCap’in kripto para birimi fiyat tahminlerinde yer alan 1000’den fazla kullanıcıya göre, katılımcılar ortalama olarak ADA‘nın Mart ayını token başına 0,3971 dolardan kapatacağını, kripto para biriminin şu anda işlem gördüğü yaklaşık 0,3377 dolardan veya %17’den fazla daha fazla işlem göreceğini tahmin etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Balinalar, 4 Büyük Coin’de 800.000.000 Doların Üzerinde Hareket Ettirdi!

Sonraki Haber

Ripple: SEC Davası Gölgesinde Balina Hareketleri Dikkat Çekiyor!

İlgili Haberler