ABD Sinema Devi Bitcoin (BTC) Ödemelerini Kabul Etmeye Başlıyor!

İlayda Peker

Pazartesi günü yapılan kazanç açıklamaları sırasında tiyatro zinciri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sinemaseverlerin biletlerini ve bazı ürünleri yıl sonuna kadar Bitcoin olarak ödemesine izin verecek teknolojiyi sunmaya başlayacağını duyurdu.

Bitcoin Her Yerde

Şirketin CEO’su Adam Aron konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Son altı ayda blockchain ve kripto para hakkında ondan önceki on yılda öğrendiğimden daha fazlasını öğrenmek zorunda kaldım” sözlerini kullandı. Ayrıca Aron, AMC’nin bu yeni gelişen kripto para birimi evrenine başka nasıl katılabileceğini araştırdığını ve potansiyel olarak kazançlı iş fırsatlarının kendilerini çok fazla ilgilendirdiğini de dile getirdi.

Yapılan açıklamalara göre bu adım uygulamaya alındığında ilk olarak müşteriler, biletlerini online olarak Bitcoin ile satın alabilecek. Aron, “Her halükarda Bitcoin’i kabul etmek için BT programlamasını yapmak zorunda olduğumuzdan, şu anda ABD sinemalarımızda çevrimiçi satın almalar için Apple Pay ve Google Pay’i kabul etmek amacıyla aynı anda kodu yazıyoruz” sözlerini kullandı.

Bunların yanında yatırımcılar bahsi geçen haberi sevinçle karşıladı ve AMC hisseleri, mesai sonrası işlemlerde %5,3 yükseldi.

Bitcoin Fiyat Hareketi

Her geçen gün daha fazla şirketin ve kurumun kripto para alanına adım atması ile birlikte BTC fiyatındaki artış da sürüyor. Örneğin; Amazon’un oluşturduğu bir iş ilanı ve ardından kripto para söylentileri Bitcoin fiyat artışının arkasındaki nedenler biri olarak gösteriliyor.

Mayıs ayında başlayan düşüş ile birlikte lider kripto para birimi 28.800 dolarlık düşük seviyeler gerildikten sonra son hamlesi ile birlikte yeniden 45.000 dolar üzerine yükselmeyi başardı. Analistler BTC fiyatındaki artışın bir süre daha devam edebileceğini ve 2021 yılı bitmeden 72.000 dolar ile yeni bir rekor kırılabileceğini düşünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

London Hard Fork’unun Ardından Ethereum’da (ETH) Son Durum!

Sonraki Haber

Uzman Analist Bitcoin Fiyat Beklentisini Açıkladı: BTC Rallisi Başlayacak Mı?

İlgili Haberler