ABD’nin Kripto Para Baskısı Şirketleri Özel Kararlar Almaya Zorluyor

Bitcoin Haber

Düzenleyici belirsizlik ve kripto para birimlerine yönelik yaptırımların artması, yatırımcıları ve şirketleri zor durumda bırakıyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) kripto paralar üzerindeki baskısı artarak devam ediyor. Bu durum, pek çok kripto şirketinin kendilerine yeni yuvalar aramasına neden oluyor.

Web3 topluluğuna ait olan ve yakından takip edilen Web3 oyunlarından Shrapnel’ın ekibi, düzenleyicilerin olası baskısından kaçınmak için önlemlerini aldı. Ekip, ABD özelinde dijital varlıkların nakde çevrilemeyeceğini belirtti. Shrapnel Ekonomi Başkanı Francis Brankin’in verdiği röportajda, oyuncuların nakit para çekme işlemi yapamayacağı belirtildi.

ABD’nin kripto para baskısı artarak devam ediyor. SEC, Binance, Coinbase gibi devlerle mücadele ediyor ve 100’ün üzerinde kripto dava açtı. Hatta bu durum NFT alanına bile kaydı.

Blockchain tabanlı teknolojileri geliştiren ekipler ve kripto toplulukları, ABD’nin bu tavrının inovasyona zarar verdiğini belirtiyor. Coinbase ve FTX borsası bu konuda lobicilik faaliyetlerini sürdürüyor.

Ripple, Coinbase gibi devlerin kripto para yasaları için verdiği mücadele ve FTX çöküşünden Demokratların sorumlu tutuluşu geleceğe dair iyimserliği besliyor. Şayet CFTC’ye daha fazla yetki veren 21’inci yüzyıla uyum yasası onaylanırsa, Amerikalı kripto topluluğu bu tür olumsuzluklardan kurtulabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

APT Token’da Büyük Kilit Açılışı Yatırımcıları Endişelendiriyor

Sonraki Haber

Polygon 2.0 Yükseltmesi ve Yeni Token POL: Geliştiricilerin Sunduğu İyileştirme Önerileri

İlgili Haberler