Binance, Kişisel Verilerle İlgili Bir Start-Up’a Yatırım Yaptı

İlayda Peker

Kripto para birimi borsası Binance yeni bir yatırım yaptığını açıkladı.

Numbers ve Binance

Borsa, kullanıcıların kişisel verilerinden para kazanmalarını sağlayan Tayvan Blockchain start-up’ı Numbers’a açıklanmayan bir miktarda yatırım yaptı. Numbers’ın kurucu ortağı ve CTO’su Bofu Chen yaptığı açıklamalarda Binance yatırımının, firmaya daha fazla kullanım durumu geliştirmesine ve iş geliştirme çabalarını daha da büyütmesine yardımcı olacağını ifade etti ve şu sözleri kullandı:

Herkesin açık bir veri çerçevesi üzerinden izlenebilir ve güvenilir veriler oluşturmasına yardımcı olmak istiyoruz. Bu tür verilerle işlem yaparak, bireyler sadece makul bir ödül elde etmekle kalmaz, aynı zamanda toplum da yarar sağlar. Çünkü bu güveni yeniden inşa ederiz ve süreçteki operasyonel verimliliği arttırırız.

Öte yandan Numbers, veri izlenebilirliği ve doğrulama sistemleri kurmak için Stanford Üniversitesi, IBM ve HTC’nin Exodus birimi ile birlikte çalışıyor. Web sitesine göre, HTC’nin merkezsizlik genel müdürü Phil Chen de Numbers’ın başkanı olarak görev yapıyor.

Bunların yanında bu yılın başlarında Chen, Verge’ye Numbers dapp’in (merkezi olmayan uygulama) sürüş veya yürüyüş alışkanlıkları hakkında olumlu veriler kaydedildiğinde araç veya sağlık sigortası primlerini düşürerek potansiyel olarak kullanıcılara yardımcı olabileceğini belirtti.

Ayrıca Binance’ın strateji sorumlusu Gin Chao da “Numbers ekibi, pratik kullanım durumlarıyla blockchain uygulamaları oluşturma konusunda güçlü teknik altyapıya ve uzmanlığa sahip.” açıklamasını yaptı.

Tüm bunları yanında Binance’in yatırım tapma konusunda adeta çağ atladığını görüyoruz. Geçen ay borsa, kripto türevleri platformu FTX’e yatırım yaptığını açıkladı. Ayrıca Binance, JEX adlı az bilinen türev platformunu satın alarak Binance JEX olarak yeniden adlandırma.

Kaynak: The Block


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Milyarder: “Bitcoin, Paranın Özelliklerini Karşılamıyor”

Sonraki Haber

Bakkt’in Tüketici Uygulaması Ne Gibi Yenilikler Sunacak?

İlgili Haberler