ABD’li Dev Banka da Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürüyor

ABD’li Dev Banka da Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürüyor

Kripto para birimlerinin tanınırlığı ve egemenliği hiç görülmeyen bir hızla artmaya devam ediyor. Daha önceki sene ABD’nin en büyük bankalarından olan J.P. Morgan Chase’in kendi dijital para birimini piyasaya sürmesinden ve bunu blockchain tabanlı yapmasından sonra şimdi de sırada başka bir dev banka var gibi gözüküyor.

Goldman Sachs Kendi Stablecoin’ini Piyasaya Sürecek

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından olan Goldman Sachs’in yakında kendi stablecoin’ini piyasaya sürebileceği açıklandı. Şirketin dijital varlıklar sorumlusu Matthew McDermott konu hakkında yaptığı açıklamada Goldman Sachs’ın “dijital token” fikrini araştırdığını belirtti.

Goldman Sachs’ın ABD Dolarına endeksli bir kripto para birimi için düğmeye bastığı da böylelikle anlaşılmış oldu. Diğer bankaların yaptığı gibi bunun da Ethereum’un Quorum ağı tabanlı olacağı tahmin ediliyor. McDermott yayınlanan röportajın devamında bütün finans sisteminin yakında blockchain tabanlı olacağını ifade etmiş ve buna katkı sağladıklarını belirtmişti.

Bunun yanı sıra JP Morgan çalışanı olan ve daha önce Quorum blockchain’i hakkında çalışmalarda bulunan Oli Harris’in de Goldman Sachs’in bu çalışmasının ve ekibinin bir parçası olduğu belirtildi. McDermott bu kripto para müjdesini paylaşsa da stablecoin projesinin henüz ilk aşamalarda olduğunu belirtti ve yakında bu konuda detaylı açıklama yapılacağını ifade etti.

Tether gibi stablecoin‘ler kesinlikle bu yıla damga vurdu ve diğer dev bankaların da yakında Goldman Sachs’e katılabileceği tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.