“ABD Vatanseverliği Bitcoin Fiyatını 100.000 Dolar Yapacak”

İlayda Peker

Bitcoin fiyatının 100.000 doların üzerine çıkacağını düşündüğünü ifade eden Mike McGlone’a göre ABD vatanseverliği lider kripto para biriminin altı haneli rakamlara ulaşmasına yardımcı olacak.

Bitcoin ETF Yorumu

McGlone, ABD’nin dolar hakimiyeti, vergi geliri ve diğer faktörlerin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir Bitcoin borsasında işlem gören fonun ABD borsalarında işlem yapmasına izin vermesine yol açabileceği için ABD’nin vatanseverliğinin kripto para biriminin fiyatının yükselmesine yardımcı olabileceğini açıkladı.

Nitekim McGlone’un tahminleri doğru çıktı ve SEC dün Proshsres’in Bitcoin ETF’ini onayladı. Bu noktada McGlone’un ABD vatanseverliği ile ilgili ortaya atmış olduğu durumun arkasındaki en büyük etkenin Çin olduğu görülüyor. Bilindiği gibi Çin 2021 yılında Bitcoin ile ilgili pek çok engelleyici adım attı. Bu Bitcoin ve kripto para birimi ile ilgili faaliyet gösteren pek çok kurumun ülkeden çekilmesine sebep oldu.

Bitcoin ve Amerika

Amerika’da kripto para birimleri ile ilgili düzenlemeler konusunda hala netlikler olmasa da alınan son ETF kararı oldukça önemli bir hamle olarak tarihe geçti. Çin’in Bitcoin’i yasaklamış olmasının ise bu konuda etkisinin büyük olduğu düşünülüyor.

Çünkü daha şimdiden ABD kripto para madenciliği konusunda lider konuma yerleşerek Çin’in boşluğunu doldurdu. Dolayısıyla ABD’nin ve diğer ülkelerin Çin’in sunduğu bu fırsatı değerlendirmesi çok da şaşırtıcı değil.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fidelity Investments’tan Jurrien Timmer, Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentisini Açıkladı

Sonraki Haber

Henüz 4 Yaşında Ama Kriptoda Yüzde 6500 Kazanç Yakaladı!

İlgili Haberler